Gündem Eşiyle oğlu gözünün önünde boğuluyordu

Eşiyle oğlu gözünün önünde boğuluyordu

Eşiyle oğlu gözünün önünde boğuluyordu

Antalya’nın Alanya ilçesinde birlikte denize girdiği oğlunun boğulma tehlikesi geçirdiğini gören baba, oğlunu kurtarmak isterken kendisi de boğuluyordu. Dev dalgaların arasında kalan baba ve oğlu, cankurtaran ve çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı. O anları gözyaşları içerisinde izleyen anne ise, kıyıya çıkartılan eşi ve oğlunun bir an olsun başlarından ayrılmadı.

Haber Merkezi IHA
Denizde boğulma tehlikesi geçiren baba ve oğla ilk müdahaleyi cankurtaranlar yaptı.
Denizde boğulma tehlikesi geçiren baba ve oğla ilk müdahaleyi cankurtaranlar yaptı.

Olay, Alanya İncekum Plajı’nda saat 11.30’da meydana geldi.

Ailesiyle birlikte Alanya’ya tatile gelen Ender Ö., oğluyla birlikte denize girdi. Dalga ve akıntının etkisiyle açılan oğlunun boğulma tehlikesi geçirdiğini fark eden Ender Ö., onu sığ alana getirmek için yanına ilerledi. Ender Ö. yüzme bilmediği için kendisi de boğulma tehlikesi geçirince ‘İmdat’ diyerek yardım istedi.

  • Baba-oğulun suyun içinde çırpındığını gören vatandaşlar ve cankurtaran yardıma koştu. Vatandaşlar tatilciyi kollarından tutarak su yüzüne çıkartırken, sahilde bekleyen eşi gözyaşları içerisinde kurtarılma anını izledi.

Yanlarından ayrılamadı

Kıyıya çıkartılan tatilci ve oğluna ilk mücadele cankurtaran ekipleri tarafından yapıldı. Oldukça su yuttuğu gözlenen baba ve oğlunun durumunu gören anne ise bir oğlunun, bir de eşinin yanına gitti. Şokta olan anne, doktor gelinceye kadar eşinin ve oğlunun yanından bir an olsun ayrılmadı.

Baba ve oğul, sahile gelen doktorun kontrolü sonrası ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Samsun'da facia: Aynı aileden 4 kişi boğuldu
GÜNDEM
Samsun'da facia: Aynı aileden 4 kişi boğuldu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.