Gündem FETÖ okullarıartık Maarifin

FETÖ okulları artık Maarif’in

Türkiye Maarif Vakfı (TMV), Pakistan’daki FETÖ’ye ait okulların yönetimini devraldı. Türkiye ve Pakistan arasındaki kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi, FETÖ ile mücadele başta olmak üzere eğitim alanındaki iş birlikleriyle devam ediyor.

Abone Ol Google News
Yasemin Asan Yeni Şafak
FETÖ okulları
artık Maarif’in
Pak-Türk Çağ Eğitim Vakfı okulları devredildi.

Pakistan Yüksek Mahkemesinin verdiği talimatla ülkede terör örgütü ilan edilen FETÖ’ye ait Pak-Türk Çağ Eğitim Vakfı okullarının TMV’ye devri gerçekleşti.

TUTANAK İMZALANDI

TMV Yönetim Kurulu Üyeleri, Pakistan’daki FETÖ okullarının yönetimini teslim aldıklarını belirterek bundan sonraki süreçte Türkiye’den idareci ve öğretmen kadrolarının bu ülkeye gelerek en kısa sürede göreve başlayacağını bildirdi. TMV Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Kaya, “Personel bize bir zorluk çıkarmadı. Artık Pak-Türk okulların ana merkezinin TMV’ye devredildiğini söyleyebiliriz. Zaten bu konuda tutanak imzalandı ve her iki taraf bunun altına imzasını attı” dedi.

TÜRKÇE ÖĞRETMENLERİMİZ GELECEK

Bu okulların devralınması sonrası sürece ilişkin bilgi veren TMV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Türkben ise, “Türkiye’den okul idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin görevlendirilmesi söz konusu. Bu anlamda bütün hazırlıklarımızı yaptık. Türkçe öğretmenlerimiz de en kısa zamanda buraya intikal etmiş olacaklar” ifadelerini kullandı.

ABD FETÖ ile yüzleşti
GÜNDEM
ABD FETÖ ile yüzleşti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.