|
Gündem

Filistinli kardeşler Külliye’de: Gazze'de yaralanmalarının ardından Türkiye'de tedavi edilmişlerdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de yaralanmalarının ardından Türkiye'de tedavi edilen Filistinli Rahaf ile Muhammed Halil Salman kardeşlerle Külliye'de bir araya geldi. Filistinli 11 yaşındaki Rahaf ile 13 yaşındaki ağabeyi Muhammed, Cebaliye'ye 6 Ağustos 2022'de İsrail füzesinin şarapnel parçalarıyla yaralanmıştı. Kardeşler, Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye’de tedavi altına alınmıştı.

03:45 . 27/01/2023 Cuma
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de yaralanan ve Türkiye'de tedavi edilen Filistinli Rahaf ile Muhammed Halil Salman kardeşleri kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de yaralanan ve Türkiye'de tedavi edilen Filistinli Rahaf ile Muhammed Halil Salman kardeşleri kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de yaralanan ve Türkiye'de tedavi edilen Filistinli Rahaf ile Muhammed Halil Salman kardeşleri kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabul, basına kapalı gerçekleşti.

İSRAİL FÜZE İLE SALDIRMIŞTI

Filistinli 11 yaşındaki kız çocuğu Rahaf ile 13 yaşındaki ağabeyi Muhammed Halil, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cebaliye'ye 6 Ağustos 2022'de düşen İsrail füzesinden çıkan şarapnel parçalarıyla yaralanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla 18 Ağustos 2022'de Sağlık Bakanlığının ambulans uçağıyla Türkiye'ye getirilen Filistinli kardeşler, Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.


#Filistin
#Recep Tayyip Erdoğan
#Sağlık Bakanlığı
#Cumhurbaşkanlığı Külliyesi
4 ay önce
default-profile-img