Gündem Film gibi ajitasyon

Film gibi ajitasyon

Türkiye’nin pasaportunu iptal ettiği FETÖ'nün Tayvan imamı Yavuz Avcı, oturum izni alamayınca Taoyuan havalimanında yaşamaya başladı. Avcı, yetkililerin yardım umuduyla Tayvan basınına konuşarak yaşadıklarıyla acıtasyon yapıyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Film gibi ajitasyon
Yavuz Avcı

FETÖ firarisi Yavuz Avcı’nın pasaportu Türkiye tarafından iptal edilmişti. Tayvan hükümetinin oturum hakkını belirlemek üzere kendisine verdiği ARC (Alien Tesident Certificate) belgesini, pasaportu olmadığı için yenilemeyen Avcı, tam da FETÖcülere yakışır bir yönteme başvurdu. Biten oturum süresini pasaportu olmadığı için yenileyemeyen ve derdest edilerek Türkiye’ye gönderilmesi gereken Avcı, Tayvan Taoyuan Uluslararası Havalimanı’nda yaşamaya başladı. Avcı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra örgütün sözde Tayvan imamı Hüseyin Kızmaz’ın yerine görevlendirilmişti.

YARDIM UMDU

Pasaport kontrolden geçerek gümrüklü alanda yaşamaya başladığı öğrenilen Avcı, yaşadığı süreci medya kuruluşları aracılığıyla Tayvan hükümetine duyurmaya çalıştı. Tayvan’nın TVBS NEWS kanalına konuşan Avcı, Steven Spielberg’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrolünde Tom Hanks’in oynadığı “Terminal” filmindeki gibi bir durumda olduğunu belirterek Tayvan hükümet yetkililerinin kendisine yardım edeceğini umduğunu söyledi.

ÖRGÜT İÇİN STRATEJİK EVLİLİK

Bizzat FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen tarafından 1995 yılında Tayvan’a gönderildiği öğrenilen Avcı’nın, örgüte sağlam temeller oluşturabilmek için Tayvanlı bir kadınla stratejik evlilik yaptığı belirtiliyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.