Gündem FSM Köprüsünde Edirne istikameti trafiğe açıldı

FSM Köprüsü'nde Edirne istikameti trafiğe açıldı

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nün Edirne istikametinde yürütülen asfalt bakım çalışmalarının ardından yol trafiğe açıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
FSM Köprüsünde Edirne istikameti trafiğe açıldı
FSM

Anadolu ve Avrupa yakası karayolunun dört geçiş noktasından biri olan ve günlük ortalama 240 bin aracın geçtiği FSM Köprüsü'nde gece saatlerinde başlayan asfalt bakım çalışmaları tamamlandı.

İstanbul trafiğini etkileyecek saatlerin dışında gerçekleştirilen çalışmaların ardından yolun dört şeridi saat 06.00'da trafiğe yeniden açıldı.

FSM'de bakım çalışması: Bakan Karaismailoğlu yerinde inceledi
FOTOĞRAF 14
Title
Dünyanın en yoğun trafiğinin yaşandığı köprülerden biri olan ve üzerinden günlük ortalama 240 bin aracın seyahat ettiği Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde bakım çalışması yapılıyor.

Title
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde sabah saat 10.00'a kadar sürecek yenileme çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Title
Bu kadar yoğun trafiğe hizmet eden köprünün yüzeyindeki asfaltta bozulmaların olabildiğini dile getiren Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Title
\"O bozulmaları ortadan kaldırmak, burayı daha konforlu ve güvenli haline tekrar döndürmek için arkadaşlarımızla gecenin bu saatinde önemli bir çalışma yapıyoruz. Çalışmamıza hafta içi değil mesai saatinin olmadığı cumartesiyi pazara bağlayan gece başladık. Sabah 10.00 itibarıyla da bitirmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımıza en az sıkıntı yaratacak şekilde bu problemi de ortadan kaldırıp Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü konforlu ve güvenli hale getireceğiz tekrar.\"

Title
Bakan Karaismailoğlu, İstanbul Boğazı'nda 4 kara yolu geçişi bulunduğunu belirterek, günlük ortalama FSM Köprüsü'nden 240 bin, Avrasya Tüneli'nden yaklaşık 60 bin, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden 200 bin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden de 110 bin araç geçtiğini bildirdi.

Title
AA'nın haberine göre, yoğun trafiğe hizmet veren, kıtaları birleştiren köprünün asfaltına rutin bakım çalışması yaptıklarını ifade eden Karaismailoğlu, ekip arkadaşlarının vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için çaba harcadığını vurguladı. Bakan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

Title
\"Hakikaten Türkiye'nin dört bir tarafında; doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi fark etmiyor; 5 bine yakın şantiyemizde şu anda emek veren 700 bine yakın çalışma arkadaşımız var. Bu çalışmaların hepsi ülkemizin geleceği, vatandaşımızın ve milletimizin daha iyi şartlarda yaşaması ve daha konforlu seyahat edebilmesi için. Biz de özverili çalışma ekibimizle birlikte olarak onlara hem moral ve motivasyon vermek hem de buradaki çalışmaları ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere onlarla birlikteyiz.\"

Title
Öte yandan, bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, FSM Köprüsü'nün Edirne istikametinde başlatılan asfalt çalışması kapsamında sağ iki şeritte meydana gelen muhtelif bozulmalar onarılıyor.

Title
İstanbul trafiğini asgari seviyede etkileyecek saatlerde planlanan çalışma çerçevesinde, Edirne istikametine trafik tek şeritten sağlanıyor.

Title
Çalışmalar, 2 adet asfalt kazıma makinesi, 2 asfalt serim makinesi, 3 silindir, 10 kamyon, 2 bobcat, 1 vakumlu süpürge, 2 arazöz, 1 çizgi makinesi ile yürütülüyor. 1400 metrekare alanda 25 mm kalınlığında asfalt serimi yapılması ve 100 ton TMA kullanılması planlanıyor.

Title
Saat 10.00'da köprünün 4 şerit olarak trafiğe açılması öngörülüyor.

Title
Title
Title
FSM'de bakım çalışması: Bakan Karaismailoğlu yerinde inceledi
İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde, asfalt ve bakım çalışmaları başladı. Çalışmanın yaklaşık 10 saat sürmesi beklenen çalışmanın bugün saat 10.00'da sona ermesi bekleniyor. Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu'nun yerinde incelediği çalışma süresince köprüde Edirne istikameti tek şeride düşürülecek.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.