Gündem Geleceğinkahramanlarıyetişiyor

Geleceğin kahramanları yetişiyor

Jandarma Üsteğmen Begüm Çardak ile Astsubay Damla Akpınar, teşkilata giren kadın subay ve astsubayların yetiştirilmesi için çalışıyor. Üsteğmen Çardak, “Yarınlarımızın teminatı olan gençleri, en özelde de kadınları yetiştiriyor olmak gururlandırıyor” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde her 2 komutanlık adına subay ve astsubay öğrenci yetiştiriliyor.
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde her 2 komutanlık adına subay ve astsubay öğrenci yetiştiriliyor.

Jandarma Teşkilatı mensuplarından Üsteğmen Begüm Çardak ile Astsubay Damla Akpınar, teşkilata giren kadın subay ve astsubayların yetiştirilmesi için çaba sarf ediyor. Jandarma Üsteğmen Çardak, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 4 yıldır jandarma personeli olarak çalıştığını, görevini Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde takım komutanı olarak sürdürdüğünü söyledi.

BABASININ İZİNDEN GİDİYOR

Babasının da eski bir jandarma personeli olduğunu belirten Çardak, bu nedenle çocukluğunun Jandarma Teşkilatı bünyesinde geçtiğini, daha sonra babasının izinden giderek bu mesleği seçtiğini dile getirdi. Eşinin de jandarma subayı olduğunu kaydeden Çardak, babası ve eşini meslekte kendisine örnek aldığını ifade etti.

ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ...

Çardak, “Mesleğe olan aşkım, Jandarma Teşkilatı’nın içerisinde olma isteğim, beni her zaman motive etti. Şükürler olsun ki şu an Jandarma Teşkilatı’nda bir subay olarak görev yapabiliyorum” dedi. Şerefli ve onurlu jandarma mesleğini yapmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Çardak, başka bir mesleği yapmayı da hiç düşünmediğini anlattı. Çardak, dünyaya bir kere daha gelmesi halinde yine jandarma subayı olarak görev yapmayı isteyeceğine dikkati çekerek, “Ulu önder Atatürk’ün her zaman ifade ettiği gibi yarınlarımızın teminatı olan gençleri, en özelde de kadınları yetiştiriyor olmakta bir katkımın olması da beni ayrıca gururlandırıyor” diye konuştu.

  • Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarının göz bebeği eğitim yuvası konumundaki Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde her 2 komutanlık adına subay ve astsubay öğrenci yetiştiriliyor. Teorik ve uygulamalı eğitim verilen öğrenciler, emniyet ve asayişin sağlanması için görev yapacakları teşkilata atanmak için gün sayıyor.
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.