Gündem Gelecekleri için ağaç diktiler

Gelecekleri için ağaç diktiler

2030 vizyonuyla ortaya koyduğu daha yeşil bir Beylikdüzü hayalini gerçek kılmak için ağaçlandırma çalışmalarına hız kesmeden devam eden Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçedeki ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin katılımıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ağaç dikim etkinliği, bu yıl ilk kez Yaşam Vadisi’nde gerçekleşti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Minikler hem kendi hem de Beylikdüzü’nün geleceği için ağaç diktiler
Minikler hem kendi hem de Beylikdüzü’nün geleceği için ağaç diktiler

Yaşam Vadisi 2. Etap’ta düzenlenen ağaç dikim etkinliğine katılan minikler hem kendi hem de Beylikdüzü’nün geleceği için ağaç diktiler. Etkinliğe katılarak çocuklarla birlikte ağaç diken Başkan Ekrem İmamoğlu, “Bu gün diktiğiniz ağaçlar sizinle büyüyecek ve Yaşam Vadisi, İstanbul’un en ağaçlı, en yeşil, en temiz, en güzel, en eğlenceli parkı olacak. Yaşam Vadisi’ni hayatınızın her anında doya doya yaşamanızı diliyorum” dedi.

‘MUTLU BİR ŞEHİR ÜRETME ÇABASINDAYIZ’

Konuşmasında şehri bir insana benzeten Başkan İmamoğlu sözlerini, “Şehir de bir insan. Ağaçsız ve yeşil alansız bir şehir, üzgün ve mutsuz; parkı olan, ağacı olan, yeşili olan şehirse gözleri pırıl pırıl parlayan mutlu bir insandır. Biz, mutlu bir şehir üretme çabası içindeyiz. Bu devasa parkı ağaç dikim etkinlikleriyle hep birlikte ağaçlandırarak bitireceğiz. Daha yeşil daha güzel daha mutlu Beylikdüzü’nün geleceğine hep birlikte katkı sağlayacağız” diyerek noktaladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.