Gündem Genç mimardan büyük başarı

Genç mimardan büyük başarı

Lisans ve yüksek lisansta mimarlık eğitimi alan Mert Kansu, ABD’de düzenlenen ‘Architecture MasterPrize’ proje yarışması’nda 2 ödül alarak büyük bir gurur yaşattı. Kansu, hedefinin Türkiye’yi her alanda başarıyla temsil etmek olduğunu söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mert Kansu
Mert Kansu

Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli araştırma üniversitesinden biri olan Virginia Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Bahceşehir Üniversitesi (BAU) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü 2016 yılı mezunu Mert Kansu, “Carve & Construct” başlıklı projesi ile Virginia Üniversitesi Mimarlık Okulu’nun ek binası için yapılan bir tasarım gerçekleştirdi. Yapmış olduğu bu tasarım ile ABD’li mimarlardan da büyük beğeni toplayarak başarı elde eden Mert Kansu, uluslararası arenada böylesine büyük 2 ödül almanın gelecekteki kariyeri için çok olumlu etkiler yaratacağını söyledi.

HEDEFİM TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETMEK

  • “Carve & Construct” adlı projesini, Virginia Üniversitesi Mimarlık Okulu’nun ek binası için yapılan bir tasarım olarak ARCH 8020 (Bahar 2018) stüdyosunda tamamlayan Mert Kansu, “Almış olduğum ödüller ile saygın mimari platformların projeme ilgi göstermeleri beni çok mutlu etti. Bu ödüller bir mimar olarak benim motivasyonumu arttırarak kendimi geliştirmemi sağlıyor” ifadelerini kullandı. Hedefinin Bahçeşehir Üniversitesi’nde başlamış olduğu mimarlık eğitiminin, yurtdışında çalışarak profesyonel bir deneyimle güçlendirmek olduğunu dile getiren Mert Kansu, “Hedefim Türkiye’yi her alanda başarılı bir Türk mimar olarak temsil etmek” dedi. Mert Kansu’nun elde ettiği Architecture Masterprize ödülü bu yıl İspanya’da bulunan Guggenheim Bilbao Müzesi’nde mimar adayları ve sektörün önde gelen isimleri ile buluşacak. Öte yandan bu başarılı proje AMP Book of Architecture’da da yayınlanacak.

İstihdam travmasını mesleki eğitimle engelleyeceğiz
GÜNDEM
İstihdam travmasını mesleki eğitimle engelleyeceğiz

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.