Gündem Gezi Parkı davası ertelendi

Gezi Parkı davası ertelendi

Gezi Parkı davası 25 Nisan Pazartesi gününe ertelendi. Dava, avukatların savunmasıyla devam edecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Gezi Parkı davası ertelendi
Osman Kavala

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin davada duruşma savcısı celse arasında mütalaasını açıklamıştı. Açıklanan mütalaada, Osman Kavala ve Ayşe Mücella Yapıcı'nın ‘Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep edilirken, 6 sanığın ise ‘Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım etme' suçundan 15'er yıldan 20'şer yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi
GÜNDEM
Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi

Mütalaada ayrıca, haklarında yakalama kararı bulunan ve olayların organizatörleri oldukları öne sürülen sanıklar Ayşe Pınar Alabora, Henry Jack Barkey, Can Dündar, Gökçe Yılmaz, Handan Meltem Arıkan, Hanzade Hikmet Germiyanoğlu, Memet Ali Alabora, Yiğit Aksakoğlu ve İnanç Ekmekçi'nin dava dosyalarının ayrılarak, yakalama kararı infazlarının beklenmesi talep edilmişti.

25 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜNE ERTELENDİ

İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülecek olan duruşmada sanıklar ile avukatlarının son kez esasa ilişkin mütalaaya karşı savunma yapmaları ve sonrasında davada kararın çıkması bekleniyordu.

Dava, 25 Nisan Pazartesi gününe ertelendi. Dava avukatların savunmasıyla devam edecek.

Osman Kavala'nın tutukluluğuna devam kararı
GÜNDEM
Osman Kavala'nın tutukluluğuna devam kararı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.