Gündem Gökçe FETÖye yardımdan yargılanacak

Gökçe FETÖ’ye yardımdan yargılanacak

Hürriyet Gazetesi muhabiri Dinçer Gökçe hakkında yürütülen FETÖ soruşturması tamamlandı.

Mustafa Sait Özkan Yeni Şafak
Dinçer Gökçe
Dinçer Gökçe

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyle Gökçe hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme’ suçu kapsamında 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

PARALEL PAYLAŞIMLAR

  • İddianamedeki suçlamaların çoğunluğunu Gökçe’ye ait sosyal medya hesabındaki paylaşımlar oluşturdu. Halen Hürriyet Gazetesi’nde hem muhabir hem de editör olarak çalışan Gökçe’nin özellikle FETÖ’nün ‘Fuatavni’ isimli twitter köstebeğinin paylaşımlarına paralel bir şekilde paylaşımlarda bulunduğu ifade edildi.

Şüphelinin ByLock kullanmadığı ancak ByLock kaydı olan Şevket Gasgar, Cihan Acar, Mehmet Sinan İnce ve İskender Yunus Tiryaki ile iletişim kaydı bulunduğu tespit edildi. Gökçe’nin örgüte yakın ‘Postmedya’ isimli internet sitesinin sahibi Levent Arap isimli kişi ile aynı baz istasyonlarından yakın saatlerde sinyal verdiği tespit edildi.

FETÖ'cü Kemal Batmaz'ın kardeşine terör yöneticiliğinden 12,5 yıl hapis
GÜNDEM
FETÖ'cü Kemal Batmaz'ın kardeşine terör yöneticiliğinden 12,5 yıl hapis

7 ilde FETÖ'nün kripto muvazzaflarına operasyon
GÜNDEM
7 ilde FETÖ'nün kripto muvazzaflarına operasyon

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.