Gündem Güneşte şaşırtan görüntü İnsana benziyor

Güneş'te şaşırtan görüntü: İnsana benziyor

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Güneş’in 'asık suratlı' göründüğü bir fotoğraf paylaştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Güneşte şaşırtan görüntü: İnsana benziyor
NASA Güneş'ten yeni görüntü paylaştı

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’ya bağlı Güneş Dinamikleri Gözlemevi’nin Twitter üzerinden paylaştığı fotoğrafa “Geçen ay gülümseyen yüzünün ardından Güneş’in modu düşmüş gibi görünüyor” ifadesine yer verildi.

Gözlemevi, 30 Ekim’de de Güneş’in gülümseyen fotoğrafını paylaşarak “NASA Güneş Dinamikleri Gözlemevi, Güneş’i gülerken yakaladı” açıklamasını yapmıştı.

NASA Güneş'i gülerken yakaladı
HAYAT
NASA Güneş'i gülerken yakaladı

NASA bir ilki başardı: Güneşe tarihi dokunuş
FOTOĞRAF 9
Title
2018 yılında uzaya fırlatılan Parker uzay aracı bir hayali gerçekleştirdi ve Güneşe dokundu.
Title
Guardianda yer alan habere göre, Güneşin dış atmosferinin içine giren Parket buradan örnekler toplamayı da başardı.
Title
Böylece ilk defa insan yapımı bir nesne Güneşe dokunmuş oldu. NASA adına açıklamalarda bulunan Thomas Zurbuchen şu ifadeleri kullandı;
Title
Title
Parker Solar Probeun Güneşe dokunması güneş bilimi için anıtsal bir an ve gerçekten dikkate değer bir başarı. Bu kilometre taşı bize sadece Güneşimizin evrimi ve onun güneş sistemimiz üzerindeki etkileri hakkında daha derin bilgiler sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Güneş hakkında öğrendiğimiz her şey bize evrenin geri kalanındaki yıldızlar hakkında daha fazla şey öğretiyor.
Title
Güneşin koronası, yıldızın gerçek yüzeyinden çok daha sıcak olduğu biliniyor. Uzay aracı tarafından toplanan veriler ile bunun altında yatan nedenin belirlenebileceği düşünülüyor.
Title
TOPLAMDA 21 YAKIN GEÇİŞ YAPACAKParker, görevini tamamlanmadan önce, yedi yıl boyunca güneşe 21 yakın yaklaşım yapmış olacak.
Title
NASAnın sondası 2024 yılında Güneş yüzeyine 6.28 milyon kilometreye kadar yakınlaşacak.
Title
Başka bir deyişle Parker, Güneşe ona en yakın gezegen olan Merkürden daha yakın bir konuma gelecek.
NASA bir ilki başardı: Güneşe tarihi dokunuş
NASA'nın uzay aracı Parker, güneşin dış atmosferinin içine girdi ve buradan örnekler toplamayı başardı. Güneşin gizemlerini keşfetmek için başlatılan 'Touch the Sun' (Güneş'e dokun) görevini başarıyla tamamlayan Parker tarihi bir olaya imza attı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.