|
Reklam
Reklam
Gündem

HDP bugün AYM’ye gidiyor

HDP, dokunulmazlığın kaldırılmasına ilişkin düzenlemenin iptali için bugün ilk hukuki adımı atacak. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, "Dokunulmazlık düzenlemesine ilişkin 26 Mayıs Perşembe günü Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruları yapacağız" dedi.

Yeni Şafak
08:36 . 26/05/2016 Perşembe
AA
59 milletvekili bulunan HDP grubunda, haklarında fezleke bulunan 53 vekil, düzenlemenin iptal edilmesi için AYM’ye bireysel başvuru yapacak.

59 milletvekili bulunan HDP grubunda, haklarında fezleke bulunan 53 vekil, düzenlemenin iptal edilmesi için AYM’ye bireysel başvuru yapacak.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, "Dokunulmazlık düzenlemesine ilişkin 26 Mayıs Perşembe günü Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruları yapacağız." dedi.Tuğluk, yaptığı açıklamada, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldıran anayasa değişikliğinin iptali için, Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru yapma kararını yeniden değerlendirdiklerini ve başvuru tarihini 26 Mayıs Perşembe saat 14.00 olarak kararlaştırdıklarını bildirdi.Aysel Tuğluk, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ adına da bireysel başvuruların yapılacağını belirtti.Kendisinin de parti avukatları ve Ankara'da bulunan milletvekilleri ile Anayasa Mahkemesine yapılan başvuruya katılacaklarını anlatan Tuğluk, başvuru sonrasında basın açıklaması yapacaklarını kaydetti.#Aysel Tuğluk
#HDP
#dokunulmazlık
7 yıl önce
default-profile-img