Gündem HDP-DBP kapışması başladı

HDP-DBP kapışması başladı

Diyarbakır'da bir araya gelen HDP veDBP'nin yüksek tansiyonlu bir toplantı yaptıkları ve oy kaybı nedeniyle birbirlerini suçladıkları öğrenildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
HDP-DBP kapışması başladı
Medyaya duyurulmadan gerçekleşen toplantıya HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna'nın da katıldığını söylediler.

Yüksek perdeden eleştirilerin dile getirildiği toplantıda, karşılıklı restleşme yaşandığı da vurgulandı Toplantıda söz alan HDP yönetiminin, seçim öncesi DBP'den yapılan çağrıları hatırlatarak "Çağrılarınız Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde gerilimi tırmandırdı.

Oyların düşmesinde PKK kadar suçlusunuz" dediği öğrenildi. Bu eleştiriye sert tepki gösteren DBP temsilcilerinin ise seçim yenilgisinden HDP'nin sorumlu olduğunu belirterek, "Meclis'e girmenizi dağ kadrosuna borçlusunuz. PKK şehir mücedelesi vermeseydi, barajı bile geçemezdiniz" yanıtı verdikleri ifade edildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.