Gündem HDP Demirtaş kirli PKK demedi

HDP: Demirtaş 'kirli PKK' demedi

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, seçim sürecinde ve sonrasında en büyük destekçisi olan İngiliz ve Alman basınına konuştu. Demirtaş'ın İngiliz Financial Times gazetesine verdiği röportajdaki "PKK'nın misilleme taktikleri kirli" ifadeleri HDP'nin resmi hesabından yalanlandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
HDP: Demirtaş kirli PKK demedi
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş' İngiliz Financial Times gazetesi ve Alman haber ajansı Deutsche Welle'ye konuştu. Demirtaş, açıklamalarında PKK'nın misillemeleri için 'kirli' ifadesini kullandı ancak sonrasında yalanlama geldi. HDP'nin resmi Twitter hesabından yapılan çirkin yalanlamada, "Eş Genel Başkanımız Selahattin #Demirtaş'ın sözlerini hatalı aktaran gazeteciden düzeltme talep edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Demirtaş "PKK'nın misilleme taktikleri kirli" demişti

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Doğubayazıt'taki intihar saldırısı da dahil olmak üzere PKK'nın misilleme taktiklerini 'kirli' diye tanımlamıştı. HDP'den yapılan açıklamada, Demirtaş'ın öyle demediği ve gazetede düzeltme istendiği belirtildi.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.