Gündem Hükümeti indirmiş

Hükümeti indirmiş

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı’ndaki eylemlere ilişkin 50’si tutuklu, 15’i firari 90 sanığın yargılandığı davada, sanıklar esasa ilişkin savunma yaptı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hayrettin İmren
Hayrettin İmren

Duruşmada tutuksuz sanık F.M.M. alışverişten eve döndüğü 23.00 sıralarında henüz darbeci olduğunu bilmediği eski Deniz Ana Üs Komutanı Hayrettin İmren’in “FETÖ darbe yapıyor, birliğimize saldırı ihtimali var, gelin birliğinizi koruyun” çağrılarını duyması üzerine sivil kıyafetleriyle kapı bölgesine gittiğini söyledi.

NE YAPACAĞIZ, DARBE YAPIYORUZ

F.M.M, 2-2,5 saat kadar diğer askerlerle ülkede yaşananlar üzerine sohbet ettiklerini kaydetti. Bu sırada bir askerin İmren’e “Komutanım biz ne yapıyoruz, Donanma Komutanı nerede?” diye sorduğunu anlatan F.M.M, şöyle devam etti: “Hayrettin İmren, ‘Ne yapacağız, darbe yapıyoruz. Hükümeti indirdik. Donanma Komutanı gelse tutuklayacağım’ dedi. Bu sözleri duyunca şoke olduk. Denizaltı filosu personelinin darbeciler tarafından rehin alındığının yalan olduğunu ve bize yalan söylediğini anladık.”

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.