Gündemİbrahim Karagül DEAŞ bir işgal aparatıdır

İbrahim Karagül: DEAŞ bir 'işgal aparatı'dır

Nedret Ersanel'in sunduğu 'Büyük Oyun' programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni Karagül, "DEAŞ'ın bizzat ABD tarafından kurulduğunu uzun zamandır söylüyoruz. DEAŞ bir terör örgütü değil, bir 'işgal aparatı'dır" dedi.

Haber MerkeziTvnetYeni Şafak
Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni Karagül, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni Karagül, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, TVNET ekranlarında Nedret Ersanel'in sunduğu "Büyük Oyun" programında konuştu.

Karagül'ün konuşmasından öne çıkanlar:

"DEAŞ'ın bizzat ABD tarafından kurulduğunu uzun zamandır söylüyoruz. DEAŞ ile gerçek anlamda savaşan tek ülke Türkiye'dir. DEAŞ bir terör örgütü değil, bir 'işgal aparatı'dır.

Türkiye'nin FETÖ'ye karşı verdiği mücadele manipüle ediliyor. Terörle mücadele adı altında Müslüman bölgeleri istila ve parçalama projeleri oluşturdular. Türkiye'yi körleştirme operasyonları yaptılar ve bölgede türlü oyunlarla hala bunu sürdürüyorlar. Türkiye şimdiye kadar hiçbir zaman bu kadar çevrelenmişti.

Terör örgütleri dış tehdittir, terörle mücadele de işgale karşı mücadeledir.

REKLAM

İran ve Türkiye gibi ülkeler kadim ülkelerdir. Bu ülkeler Suriye ve Irak'a benzemez. Hiç ummadığınız güçler, tarih sahnesine damgasını vurur.

11 Eylül'den sonra Afganistan'ı, 2003'te ise Irak'ı işgal ettiler. Şimdi bunu Suriye ve Lübnan üzerinden Akdeniz'e açmaya çalışıyor. Türkiye, Batı ekseninde kaldığı sürece güvende olacağını düşünüyordu. Varolanı korumaya çalışan bir politika izliyordu. Türkiye, ABD ve Atlantik'ten korunduğu sürece bölünmeyeceğini anladı. ABD ile müttefiklik artık tehlikeli bir noktaya geldi.

'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'
Dünya

'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'

Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen, terör örgütü PKK/PYD'yi desteklemek amacıyla Şii milislerin Afrin'e girmesine ilişkin "Şii milislerin bölgeye girişi, kampanya şeklinde köpürtülüyor. Reuters da bunun üstlenicisi konumunda. Bu PKK'yı koruma kalkanı. Bence hak ettiğinin çok üzerinde değer vererek, hadiseyi olduğundan farklı göstermeyi amaçlıyorlar. Bu girişimlerle, ölmek üzere olan PKK'ya suni tenefüs yapıyorlar. Paniğe kapılacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.
Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi
Spor

Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi

Beşiktaş, UEFA'daki uzatmalı cezası sebebiyle Bayern Münih maçına taraftar götürmeme kararı almıştı. Ancak Almanya'da yaşayan Türk taraftarlar Bayern Münih taraftarları arasında maç izlemek için stadyumun belirli bölümlerinden bilet aldı.
TSK Esed'e bağlı milisleri Afrin'e girdiği sırada vurdu
Dünya

TSK Esed'e bağlı milisleri Afrin'e girdiği sırada vurdu

Suriye'de Esed rejim yanlısı terörist gruplar Halep'ten Afrin bölgesine girmeye başladığı iddia edildi. İddia, Lübnan merkezli Hizbullah'ın askeri medya birimi ortaya atıldı. Hizbullah'a yakın Al Mayadeen kanalının terörist gruplarının Afrin'e girişini canlı yayınladığı sırada sınırdaki topçu birlikleri teröristleri ateş altına aldı. Topçu atışından sonra teröristler, kente yaklaşık 10 km kala geri çekildi.

Rıdvan Dilmen'den Beşiktaş için 'tur' tahmini
Spor

Rıdvan Dilmen'den Beşiktaş için 'tur' tahmini

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında karşılaşacağı Bayern Münih'le ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dilmen, siyah beyazlıların tur şansı hakkında ise yüzde verdi.
Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası
Teknoloji

Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası

Samsung’un önümüzdeki hafta tanıtacağı Galaxy S9’un satışlarını teşvik için eski telefonu getirenlere 1300 TL indirim yapacağı iddia ediliyor. Güney Koreli teknoloji devi böyle bir kampanyayla satış rekorları kırabilir.