Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem İdlibdeelimizkolumuzbağlıdurmayız

İdlib’de elimiz kolumuz bağlı durmayız

İdlib sorununun çözümü için Başkan Erdoğan’ın Tahran’da yürüttüğü diplomasi, Arap basınında geniş yer buldu. İdlib sorununun Astana ruhuyla çözülmesi mesajının yanısıra Erdoğan’ın ‘şiddet dalgası ve insani kriz uyarısı’ ön plana çıktı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İdlib’de
elimiz
kolumuz
bağlı
durmayız
Başkan Erdoğan’ın Tahran’da yürüttüğü diplomasi, Arap basınında geniş yer buldu

Katar medyası, Astana ruhu mesajına vurgu yaparken Londra merkezli Arab el-Cedid gazetesi liderler arasında İdlib’le ilgili ihtilaf olduğunu dile getirdi. Katar merkezli, El-Cezire televizyonu internet sitesindeki ilgili haberinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye, Rusya ve İran bayrakları önünde yürürken çekilmiş fotoğrafını kullandı. Site, Erdoğan’ın, “İdlib’de elimiz kolumuz bağlı durmayacağız” şeklindeki sözlerini manşete çekerek zirveyi takipçilerine duyurdu. Irak’ın devlet gazetesi Sabah, Erdoğan’ın “Gelecek zirveyi Rusya’da yapacağız” sözünü sürmanşette kullanırken Lübnan merkezli Cumhuriyet gazetesi de “Tahran Zirvesi: Tezatlar İdlib çözümünü engelledi” manşetini attı. Lübnan’ın En-Nahar gazetesi ise “Tahran Zirvesinin başarısızlığından sonra İdlib’de geri sayım başladı” başlığıyla verdiği haberde, “Suriyeli muhaliflerin son kalesi ve yaklaşık 3 milyon insanın yaşadığı İdlib’e yönelik rejim güçleri saldırısı ve yeni krizlerin yaşanmasına ilişkin endişelere” vurgu yapıldı. Mısır’ın en büyük gazetesi Ahram da zirveyi sürmanşetten, “İdlib’in geleceği konusunda anlaşamayan Tahran zirvesi, ABD’nin Suriye’ye müdahalesini ret konusunda fikir birliğine vardı” başlığı ile gördü.

Türkmen Dağı’nda
terör koalisyonu
DÜNYA
Türkmen Dağı’nda terör koalisyonu

Basra’da iç savaş çıkar
DÜNYA
Basra’da iç savaş çıkar
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.