|

İntikamın adı kondu: Pençe Kılıç Hava Harekatı

Milli Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye'nin kuzeyine başlatılan hava harekatının isminin 'Pençe Kılıç Hava Harekatı' olduğunu bildirdi. Yapılan açıklamada, "Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere PENÇE KILIÇ HAVA HAREKÂTI icra edilmiştir." denildi.

03:13 - 20/11/2022 Pazar
Güncelleme: 03:42 - 20/11/2022 Pazar
Yeni Şafak
Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine hava harekatı.
Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine hava harekatı.

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan bölgelere "Pençe-Kılıç Hava Harekatı" yapıldığını bildirdi.

Bakanlıktan, gece saatlerinde gerçekleştirilen hava harekatına ilişkin yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

  • "PKK/KCK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere Pençe-Kılıç Hava Harekatı icra edilmiştir."


#MSB
#Pençe Kılıç
#Hava Harekatı
#Suriye
#Irak
1 yıl önce