Gündem Irak Başbakanı Kazımi Ankarada

Irak Başbakanı Kazımi Ankara'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Irak Başbakanı Mustafa Kazımi için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi karşılama törenle karşılandı. İki lider ve heyetlerarası görüşmede, terör örgütü PKK’nın Irak’taki varlığı masaya yatırılacak. Ayrıca Irak’taki yatırım projeleri toplantının gündeminde olacak. İki lider, görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Irak Başbakanı Kazımi Ankarada
Irak Başbakanı Kazımi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Irak Başbakanı Mustafa Kazımi için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi karşılama töreni düzenlendi.

İkili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'yi Beştepe'de resmi törenle karşılandı. İkili ve heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirilecek. Ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkilere her alanda ivme kazandırması hedefleniyor.

Bakan Çavuşoğlu: Irak ile vizeler kalkabilir
GÜNDEM
Bakan Çavuşoğlu: Irak ile vizeler kalkabilir

Terör örgütü PKK'nın Irak'taki varlığı masaya yatırılacak

İki ülke arasında tüm alanlardaki ilişkilere ivme kazandırması beklenen söz konusu ziyarette, terör örgütü PKK’nın Irak’taki varlığının masaya yatırılacağı ve Kazımi'nin terör örgütü PKK’nın Irak’taki illegal yapılanmasının son bulmasını öngören Sincar Anlaşması’nın uygulanması konusunda da Ankara’ya son bilgileri aktarması bekleniyor.

Terör örgütü YPG/PKK Irak'taki Peşmerge güçlerine ağır silahlarla saldırı düzenledi
DÜNYA
Terör örgütü YPG/PKK Irak'taki Peşmerge güçlerine ağır silahlarla saldırı düzenledi
  • Ziyarette iki ülke arasındaki ticari hacmin artırılması ve Türk şirketlerinin DEAŞ teröründen zarar gören bölgelerin yeniden imarı kapsamında Irak’taki yatırım projeleri de masadaki konular arasında olacak.

IKBY Başbakanı Mesrur Barzani: PKK, Sincar'dan çekilmedi
DÜNYA
IKBY Başbakanı Mesrur Barzani: PKK, Sincar'dan çekilmedi


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.