|

Irak'ın kuzeyine hava harekatı: Çok sayıda terör hedefi imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerine hava harekatı düzenlendiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada hava harekatı sonucu, terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depoların bulunduğu 16 hedefin imha edildiği belirtildi.

Semih Bozkuş
21:17 - 3/10/2023 Salı
Güncelleme: 22:15 - 3/10/2023 Salı
Yeni Şafak
Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenlendi
Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenlendi

Teröristler inlerinde vurulmaya devam ediyor.

Ankara'da İçişleri Bakanlığına yönelik bombalı saldırı girişimi sonrası vites yükselten terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.

Alçak bombalı saldırı girişimi sonrası gerçekleştirilen hava harekatlarına bir yenisi daha eklendi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde hava harekatı düzenlendiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerine düzenlenen hava harekatı sonucu, terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depoların bulunduğu 16 hedefin imha edildiği belirtildi.

PKK'ya ağır darbe

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek Irak'ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 3 Ekim 2023 saat 20.00'de hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen hava harekâtlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 16 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir.


Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.


Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır."
#MSB
#Irak'ın kuzeyi
#Hava Harekatı
2 ay önce
default-profile-img