|

İş arayan başörtülü kıza hakaret dolu cevap

00:00 - 27/07/2009 Pazartesi
Güncelleme: 14:41 - 27/07/2009 Pazartesi
Yeni Şafak
İş arayan başörtülü kıza hakaret dolu cevap
İş arayan başörtülü kıza hakaret dolu cevap

Türkiye'de organizasyon işi yapan bir şirketten, iş başvurusu yapan kapalı bir genç kıza gönderilen mail okuyanları şaşkına döndürdü.


Başörtüsü ile iş arayan Şeyma Engin bir çok yere iş başvurusu yaptı. Bu başvurulardan biride Çilek Grup adıyla faaliyet gösteren bir organizasyon şirketine oldu.


Ancak şirketten gelen mail Şeyma Engin'i şok etti. 8 Sutun sitesinin haberine göre Laiklik ve çağdaşlıktan söz eden mail sahibi Emir Onur Çilek iş başvurusu yapan genç kıza ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu.


Başörtüsüne "Bez parçası" diye hakaret eden Çilek, Engin'e nerelerde iş bulması gerektiğini bile söyledi. Genç kıza Fatih Bölgesi'nde iş bulmasını tavsiye eden Çilek'in hakaretleri bununla da sınırlı kalmadı.


Engin'i 'Din üzerinden ticaret yapmak' ile suçlayan kişi, din sömürüsü yapanları bünyelerinde barındıramayacaklarını da yazdı. Ancak Emir Onur Çilek'in iş başvurusu yapan bayanla bir kez dahi görüşmediği ortaya çıktı.


İşte o mail

Şeyma Hanım;


Başvurunuzu inceledik. Üzgünüz.


Laik Atatürk Türkiye'sinde yaşayan, cumhuriyet çocukları ve muhafızlarından oluşan bir kurum olarak sizin gibi başörtüsü, türban, tesettür şeklindeki bez parçalarını dini inançlar ile hiçbir bağlantısı olmamasına rağmen bu şekilde gösteren, tamamen siyasi amaç güden, din üzerinden ticaret, din üzerinden siyaset yaparak din sömürüsü yapan insanları bünyemizde barındırmıyoruz.


Unutmayınız; Demokrasi gericiliğin önünü açmak değildir.


İş arayışınızda başarılar.


Fatih bölgesini denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.


İyi Çalışmalar.. Emir Onur Çilek Çilek Grup (info@cilekgrup.com) Gönderme tarihi: 22 Temmuz 2009 Çarşamba 19:24:35


Önemli not:
Haberde adı geçen Çilek Organizasyon ile Çilek Mobilya şirketinin bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu hususu, yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için, okurlarımızın dikkatine sunarız.

ÇİLEK MOBİLYA'NIN AÇIKLAMASI:

Sayın Yetkili,


27 Temmuz 2009 tarihinde çeşitli haber sitelerinde başörtülü bir hanımın yaptığı iş başvurusuna verilen yanıtı yayınlanan EMİR ONUR ÇİLEK-ÇİLEK GRUP (info@cilekgrup.com) adındaki organizasyon firmasının, mobilya ürünleri imalatçısı şirketimizle isim benzerliğinin dışında hiçbir ilgisi,ilişkisi ve hiçbir ilintisi bulunmamaktadır.


Bazı vatandaşlarımızın isim benzerliğinden yola çıkarak haberde adı geçen organizasyon firmasının ÇİLEK GENÇ ODASI ile bağlantısı olabileceğini düşünmeleri bizi son derece üzmüştür.


Tekrarlarız ki şirketimizin EMİR ONUR ÇİLEK -ÇİLEK GRUP(info@cilekgrup.com) isimli firma ile hiçbir ilişkisi veya dolaylı ya da dolaysız hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.


Kamuoyuna saygıyla bildiririz.


ÇİLEK GENÇ ODASI”

15 yıl önce