Gündem İstanbulda bir eğitim uçağı düştü Uçağın pilotaj lisans öğrencisi yaralı olarak kurtarıldı

İstanbul'da bir eğitim uçağı düştü

İstanbul'da bir eğitim uçağı düştü: Uçağın pilotaj lisans öğrencisi yaralı olarak kurtarıldı

İstanbul Büyükçekmece'de bir eğitim uçağı boş araziye düştü. Uçağın Hezarfen Havalimanı’ndan havalandığı belirtildi. İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, "İstanbul Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanından havalanan eğitim uçağı, motor arızası nedeniyle inişe geçtiği sırada düşmüştür" denildi.

Haber Merkezi DHA
Büyükçekmece gölü yakınında bir eğitim uçağı düştü.
Büyükçekmece gölü yakınında bir eğitim uçağı düştü.

Büyükçekmece'de bir eğitim uçağının boş araziye düşmesi sonucu uçağın pilotu yaralandı.

Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü
OYNAT 00:59
Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü
İstanbul Büyükçekmece'de bir eğitim uçağı boş araziye düştü. Uçak Hezarfen Havalimanı'ndan kalkmıştı. Olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. İlk belirlemelere göre kazada 1 yaralının olduğu bildirildi.


AYJET Uçuş Okulu'na ait TC-UUG kuyruk tescilli eğitim uçağının Beylikçayırı mevkisinde boş araziye düşmesi üzerine polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Burun kısmından toprağa gömülü haldeki uçak, ekipler tarafından halat yardımıyla çıkarıldı.

Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü: Yaralanan 1 kişinin uçaktan çıkarılma anı kamerada
OYNAT 00:59
Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü: Yaralanan 1 kişinin uçaktan çıkarılma anı kamerada
İstanbul Büyükçekmece'de bir eğitim uçağı boş araziye düştü. Uçak Hezarfen Havalimanı'ndan kalkmıştı. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Uçakta bulunan pilotaj lisans öğrenci yaralı olarak kurtarıldı. Olay yerine Sağlık Bakanlığına bağlı ambulans helikopter gönderildi. İtfaiye ekiplerinin yaralı öğrenciyi çıkardığı o anlar böyle kaydedildi.


Yaralanan pilot hastaneye kaldırıldı

Kazada yaralanan pilot, itfaiye ekipleri tarafından uçağın enkazından çıkarıldı. Sağlık ekipleri yaralı pilota olay yerinde müdahale etmeye başlarken, bölgeye hava ambulansı istendi.

Yaralı, hava ambulansla hastaneye sevk edildi.

Yaralı pilot ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı
OYNAT 00:59
Yaralı pilot ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı
Büyükçekmece'de bir eğitim uçağı boş araziye düştü. Özel bir firmaya ait eğitim uçağının Büyükçekmece'de boş araziye düşmesi üzerine polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Burun kısmından toprağa gömülü haldeki uçak, ekipler tarafından halat yardımıyla çıkarıldı. Kazada yaralanan pilot da uçağın içinden çıkarıldı.


İHA
Sağlık ekipleri yaralı pilota olay yerinde müdahale etmeye başlarken, bölgeye hava ambulansı istendi.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanından bugün saat 10.56'da havalanan özel bir havayolu şirketine ait eğitim uçağının, ilk bilgilere göre motor arızası nedeniyle inişe geçtiği sırada saat 11.05’te havalimanı yakınlarında düştüğü kaydedildi.

Olay yerine hemen güvenlik, sağlık, itfaiye ve AFAD ekiplerinin sevk edildiği belirtilen açıklamada, "Uçağın pilotaj lisans öğrencisi B.N, yaralı olarak kurtarılmıştır. Olay yerine tekerlekli araçlarla ulaşımın mümkün olmaması nedeniyle ambulans helikopter sevk edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı da eğitim uçağının düşmesi üzerine soruşturma başlattı. Savcılığın talimatı doğrultusunda kolluk görevlilerince inceleme ve gerekli tespitlerin yapıldığı belirtildi.

İstanbul'da eğitim uçağı düştü
FOTOĞRAF 10
Title
AYJET Uçuş Okulu'na ait TC-UUG kuyruk tescilli eğitim uçağının Beylikçayırı mevkisinde boş araziye düşmesi üzerine polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi.
Title
Burun kısmından toprağa gömülü haldeki uçak, ekipler tarafından halat yardımıyla çıkarıldı.
Title
Uçağın pilotu yaralandı<br> <br> Kazada yaralanan pilot, itfaiye ekipleri tarafından uçağın enkazından çıkarıldı. Sağlık ekipleri yaralı pilota olay yerinde müdahale etmeye başlarken, bölgeye hava ambulansı istendi.
Title
Yaralı, hava ambulansla hastaneye sevk edildi.
Title
İstanbul Valiliği: Ambulans helikopter sevk edildi<br> <br> İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanından bugün saat 10.56'da havalanan özel bir havayolu şirketine ait eğitim uçağının, ilk bilgilere göre motor arızası nedeniyle inişe geçtiği sırada saat 11.05’te havalimanı yakınlarında düştüğü kaydedildi.
Title
Olay yerine hemen güvenlik, sağlık, itfaiye ve AFAD ekiplerinin sevk edildiği belirtilen açıklamada, Uçağın pilotaj lisans öğrencisi B.N, yaralı olarak kurtarılmıştır. Olay yerine tekerlekli araçlarla ulaşımın mümkün olmaması nedeniyle ambulans helikopter sevk edilmiştir. ifadelerine yer verildi.
Title
Soruşturma başlatıldı<br><br> Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı da eğitim uçağının düşmesi üzerine soruşturma başlattı. Savcılığın talimatı doğrultusunda kolluk görevlilerince inceleme ve gerekli tespitlerin yapıldığı belirtildi.
Title
Title
Title
İstanbul'da eğitim uçağı düştü
İstanbul Büyükçekmece'de özel bir firmaya ait eğitim uçağı boş araziye düştü. Uçağın pilotaj lisans öğrencisi yaralı olarak kurtarıldı.Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.