Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem İstifa etti mi ettirildi mi?

​İstifa etti mi ettirildi mi?

İstifa etti mi ettirildi mi?

Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın CHP’den istifasının nedeni tartışma konusu oldu. İstifasına gerekçe göstermeyen Sancar’ın Kılıçdaroğlu tarafından istifaya zorlandığı öne sürüldü. Gazeteci Yalçın Bayer, partinin “ayıp” diye nitelenen yeni skandalla karşı karşıya olduğunu yazdı. Sancar ise sosyal medyadaki iddialar üzerine “kasetin var” denilerek kendisine komplo kurulduğunu söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​İstifa etti mi ettirildi mi?
Teoman Sancar

Taciz ve tecavüz skandallarını örtbas etmeye çalışan CHP'de bu sefer Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın istifasıyla bir deprem yaşandı. Sosyal medya üzerinden istifasını açıklayan Sancar, "Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım" dedi.

CHP'de 'Ayıp' depremi: Teoman Sancar siyasi nedenlerle istifa etmedi
GÜNDEM
CHP'de 'Ayıp' depremi: Teoman Sancar siyasi nedenlerle istifa etmedi

ÇEKİNDİĞİNİZ NEDİR?

  • Ancak istifanın ardından CHP'li Gürsel Tekin'den gelen “İstifa siyasi değil” açıklaması kafaları karıştırdı. Tekin, "Kendisini aradım fakat ulaşamadım. Herhangi bir siyasi oluşumdan dolayı istifa etmiş değil. Yarın öbür gün kamuoyuna yansır" açıklamasını yaptı. Tekin'in açıklaması kulislerde "CHP yönetimi, olayı üzerinden atmaya çalışıyor" yorumlarına neden olurken Sancar’ın istifa nedeninin açıklanmaması “Çekindiğiniz nedir?” sorusunu akıllara getirdi.

'AYIP' SKANDAL

Gazeteci Yalçın Bayer de istifaya ilişkin "Denizli Milletvekili Teoman Sancar CHP’den istifa ettiğini duyurdu. İşin başka bir tarafı varmış! Bizi arayan CHP’liler yeni bir skandalla karşı karşıya olduğunu söylediler. ‘Ayıp’ diye nitelenen bu skandalın altından nasıl kalkacak CHP. İnce ve Yarkadaş haklı mı çıkıyorlar ne!" mesajını paylaştı.

Melih Gökçek'ten merak uyandıran 'Teoman Sancar' iddiası: CHP bu olayın altından kalkamaz
GÜNDEM
Melih Gökçek'ten merak uyandıran 'Teoman Sancar' iddiası: CHP bu olayın altından kalkamaz

KASET BASKISI YAPILDI

  • Öte yandan Şifre Haber’e konuşan Sancar da, kendisine komplo kurulduğunu iddia etti. Sancar şunları söyledi: "Kaset var diye, baskı oluşturuldu. Gerekli yerlere şikayetimi yaptım. Her türlü iftiraya, ayrı ayrı belgeleriyle cevap vereceğim. Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim. Bir kaset falan ortaya çıkarsa, çıktığında da tüm bu ahlaksızca saldırılara karşı, en kısa zaman içinde öyle yazılı açıklama yaparak da değil, medyanın karşısına çıkıp tek tek cevap vereceğim."

CHP'li Avukat Altun CHP'li Sancar'ın 'ayıp' nedenli istifasının sinyalini vermişti: Alkışladıklarınızın gerçek yüzünü göstereceğim
GÜNDEM
CHP'li Avukat Altun CHP'li Sancar'ın 'ayıp' nedenli istifasının sinyalini vermişti: Alkışladıklarınızın gerçek yüzünü göstereceğim

Mektuptaki kadar biliyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, istifa ile ilgili, "Sayın milletvekili istifasını açıkladı. İstifa tek taraflı bir müessese, istifasının nedenleri konusunda, istifa mektubunda ne varsa biz de onu biliyoruz" dedi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.