Gündem İzmir istihdamsözünü tuttu

İzmir istihdam sözünü tuttu

İzmir'de 1 Ocak-10 Temmuz tarihleri arasında 96 bin 521 artı istihdam sağlandı. İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş, “Bu ay 100 bin kişiye ulaşırız. Sözümüzü tuttuk” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İzmir istihdam sözünü tuttu
İzmir istihdam sözünü tuttu

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, istihdam seferberliği ile İzmir’de 100 bin istihdam sağlayacakları yönünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdikleri sözü tuttuklarını bildirdi. Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin en büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğunu, bu sorunun çözümü için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliğine ilk günden bu yana destek verdiklerini belirtti.

BU AY 100 BİN KİŞİYE ULAŞIRIZ

İşsizlikle mücadele için daha fazla üretim ve daha fazla yatırımcının ülkeye çekilmesi gerektiğini aktaran Demirtaş, oda olarak bunun için çalıştıklarını dile getirdi. Demirtaş, şunları kaydetti: “1 Ocak-10 Temmuz tarihleri arasında kentimizde 96 bin 521 artı istihdam sağlandı. Hedefe ulaşmamız için 3 bin 479 kişiyi daha istihdam etmemiz yeterli olacak. Bu ay içinde 100 bin kişiye rahatlıkla ulaşırız. Cumhurbaşkanımıza sözümüzü tuttuk.”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.