Gündem Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Yeni tedbirler gelecek mi?

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Yeni tedbirler gelecek mi?

TBMM'nin açılışından önce yapılacak Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Koronavirüs gündeminin değerlendirileceği toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayısındaki artış ve aşılama oranına yönelik sunum yapması bekleniyor. Diğer yandan havaların soğuması ile beraber gelen grip mevsimi ve koronavirüste kritik durumun devam etmesiyle merak edilen yeni tedbirler gelecek mi? İşte tüm detaylar...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Yeni tedbirler gelecek mi?
Arşiv

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek. Meclis açılışı öncesinde yapılacak son Kabine Toplantısı'nda en önemli gündem maddesi koronavirüsle mücadele olacak. Toplantının hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alınan kararları kamuoyu ile paylaşması bekleniyor. Kabine Toplantısı 27 Eylül Pazartesi günü gerçekleşecek.

Kabine Toplantısı ne zaman?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Kabine Toplantısı 27 Eylül Pazartesi günü toplanacak. Kritik toplantı sonrası akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Yeni tedbirler gelecek mi?

CNN TÜRK'ün aktardığına göre; Meclis açılışı öncesinde son Kabine Toplantısı yapılacak. Önemli gündem maddelerinden birisi koronavirüsle mücadele olacak. Bu kapsamda da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum gerçekleştirmesi bekleniyor. Özellikle vaka sayısındaki artış, aşılama oranları, tüm bunlarla ilgili bilgileri kabine üyelerine aktarması bekleniyor.

  • Öte yandan havaların soğuması ile beraber gelen grip mevsimi ve koronavirüste kritik durumun devam etmesiyle yeni tedbirlerin alınıp alınmaması da masaya yatırılacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Masada yeni tedbirler var
GÜNDEM
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Masada yeni tedbirler var

Reçetemiz aşı ve tedbir
KORONAVİRÜS
Reçetemiz aşı ve tedbir

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.