Gündem Kadıköy Belediyesinden ülkeyi bölen ilan

Kadıköy Belediyesi'nden 'ülkeyi bölen' ilan

CHP’li Kadıköy Belediyesi'nin resmi internet sitesi ve reklam panolarında yayımlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı mesajları tepki çekti. Belediyenin reklam dili adeta ülkeyi ikiye bölen bir nefret söylemi ile yayımlandı. 30 Ağustos için 'bayramımız' ifadesi kullanılırken Kurban Bayramı için 'bayramınız' denildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Kadıköy Belediyesinden ülkeyi bölen ilan
Kadıköy belediyesinin tepki çeken ilanları.

Cumhuriyet Halk Partili Kadıköy Belediyesi, skandal bir ilan yayımladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramına günler kala kutlama mesajı yayımlayan belediye adeta ülkeyi bölen bir dil kullandı. Belediyenin internet sitesi ve reklam panolarında yer verilen kutlama mesajlarında 30 Ağustos için 'bayramımız' ifadesi kullanılırken Kurban Bayramı için 'bayramınız' denildi. Reklamda kullanılan dil yoğun tepki çekti.

Kadıköy Belediyesinin Kurban Bayramı mesajı.
Kadıköy Belediyesinin Kurban Bayramı mesajı.

Kadıköy Belediyesinin 30 Ağustos mesajı.
Kadıköy Belediyesinin 30 Ağustos mesajı.

  • Bu ilk değil
  • Kadıköy Belediyesi’nin yayını olan Gazete Kadıköy, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Peygamberimize hakaret içeren karikatürünü 'Yaşasın Mizah, Yaşasın Karikatür' başlığı ile sayfalarına taşımıştı. Gazete, Pariste'ki saldırıda yaşamını yitiren Charlie Hebdo'nun baş editörü Stephane Charbonnier'in Peygamber Efendimize hakaret edilen karikatürle çekilmiş fotoğrafını sansürsüz olarak yayınlamıştı. Ücretsiz dağıtımı yapılan Gazete Kadıköy 'Yaşasın Mizah, Yaşasın Karikatür' manşetiyle verdiği haberin detayında yayınladığı karikatür vatandaşın da tepkisini çekmişti.
  • Peygamberimize hakaret edilen karikatürü Kadıköy Belediyesi de yayınladı
    GÜNDEM
    Peygamberimize hakaret edilen karikatürü Kadıköy Belediyesi de yayınladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.