Gündem Kadir gecesi coşkusu Çamlıcada yaşanacak

Kadir gecesi coşkusu Çamlıca’da yaşanacak

Kadir Gecesi coşkusu, inşaatı devam eden Çamlıca Camii'nde yaşanacak. Bu özel gecede yaklaşık 10 bin vatandaş, Üsküdar Belediyesi'nin sokak iftarında orucunu açtıktan sonra caminin avlusunda Enderun usulü teravih namazı kılacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Çamlıca Camii, ilk cemaatiyle Kadir Gecesi buluşacak. Yaklaşık 125 bin metrekarelik kapalı alana sahip külliyenin ana kubbesindeki son betonlarının atıldığını belirten İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmetleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, kısa bir süre sonra ana kubbeye bayrağı dikeceklerini ve böylece Çamlıca Camii'nin kaba inşaatının tamamlanacağını söyledi.

BİR GÜNLÜĞÜNE İBADETE AÇILACAK

Külünk, projeye başladıklarında 1 Temmuz 2016 Kadir Gecesi vatandaşları camiye ibadet etmeye davet ettiklerini hatırlatarak, “Bu sözü yerine getirmek için şadırvan avlumuzu namaz kılacak şekilde organize ediyoruz. Çamlıca Camii'nde, Kadir Gecesi ibadet edeceğiz. Vatandaşlar ilk önce Üsküdar Belediyesi'nin sokak iftarında orucunu açacak, ardından Kadir Gecesi'ni ihya edeceğiz. Enderun teravih ekibi, ilahiler, kasideler ve dualar okuyacak. Kadir Gecesi için yaklaşık 10 bin kişilik hazırlık yapıyoruz" diye konuştu.

Alan içinde özel çalışmalarÇamlıca Camii'nin de içinde bulunduğu 400 dönümlük alanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile farklı kurumlar özel çalışmalar yapıyor. Çamlıca Tepesi'nin 24 saat yaşanır hale gelmesi için yeni tesisler kuruluyor. Altunizade, Çamlıca Tepesi, Ferah Mahallesi metro çalışması yakın zamanda başlayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.