Gündem Kandil tutuştu Kürt gençleri PKKnın hedefinde

Kandil tutuştu: Kürt gençleri PKK'nın hedefinde

Başarılı ve kararlı nokta operasyonlarla PKK’ya ağır darbe vurulması, terör örgütünün sözde lider kadrosunda paniğe neden oldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Kandil tutuştu: Kürt gençleri PKKnın hedefinde
Duran Kalkan

Başarılı ve kararlı nokta operasyonlarla PKK’ya ağır darbe vurulması, terör örgütünün sözde lider kadrosunda paniğe neden oldu. Özellikle PKK’nın sözde sorumlu düzeydeki elebaşlarının etkisiz hale getirilmesi ve örgütten kopuşların ardından, Duran Kalkan Kandil’den savaş çağrısı yaptı.

Teröristlere Pençe darbesi: 9 PKK'lı öldürüldü
GÜNDEM
Teröristlere Pençe darbesi: 9 PKK'lı öldürüldü

MSB: 4 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
MSB: 4 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

  • Diyarbakır’da HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileleri görmezden gelen PKK elebaşı, Kürt gençlerin PKK’ya destek verip eylemlere katılmasını istedi. Örgütün yalnızlaşarak kimseden destek göremediğini de ima eden Kalkan, “Savaş propagandası yapılmalı” sözleriyle yeni bir hendek-barikat terörü oluşturmak istedi. Kalkan, kentlerde, şehir merkezleri ve kırsal alanda terör saldırıları yapılması yönünde talimat verdi.

Altı buçuk yıl uğraştı PKK'dan kaçan kızına kavuştu: En büyük zaferi sarıldığım an yaşadım
FOTOĞRAF 11
Title
Tunceli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2015 yılında Dersim Anadolu Lisesi'nde eğitim gördüğü sırada PKK tarafından kaçırılmasıyla terör örgütüne katılan Alev Turan'ın ailesi ile ikna görüşmelerine başladı.
Title
Güllü Turan, 17 Mart 2020’de çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eylemine de katıldı.
Title
Güllü Turan'ın çağrıları sonrası Alev Turan, 29 Temmuz 2021'de Tunceli Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ikna çalışmaları sonucu PKK'nın barınma alanlarında kaçarak, güvenlik güçlerine teslim oldu.
Title
Turan, Diyarbakır Valiliği'nin İçkale'deki makamında annesiyle buluştu ve sarılarak hasret giderdi.
Title
'SÜREKLİ KIZIMIN YASTIĞINI VE ELDİVENLERİNİ KOKLUYORDUM' <br> <br> Kızı dağa kaçırıldıktan sonra kıyafetlerine sarılarak, özlem giderdiğini belirten Güllü Turan, 2015 yılında kızım lise 2'nci sınıftaydı. 1 hafta bekledim, okuldan eve gelmedi. Sabah oldu, eşim çıktı, merkeze gitti.
Title
Aradık taradık, kızımızı bulamadık, öğrendik ki dağa çıkmış. HDP binasına gittik, 'Kızından bir bilgimiz yok' dediler. Ondan sonra öğrendik ki onlar kandırarak kızımızı dağa çıkarmış.
Title
6,5 yıl kızıma hasretim, kızımın sesini hiç duymadım. Merak ettim, ölü müdür, diri midir; hiç bilmiyordum. Nenesi yaşlıydı, hep Alev’i sayıklıyordu, onun derdiyle kadın öldü.
Title
6,5 yıl ben de öldüm öldüm dirildim. Sürekli kızımın yastığını, üstünü, patiklerini ve eldivenlerini kokluyordum. Sürekli fotoğraflarına bakarak onlara sarılıyordum dedi.
Title
56 yaşında hayatının en büyük mutluluğunu yaşadığını belirten Turan, Bir gün evde oturuyordum, jandarma geldi. Ben de 'Yardım edin, kızımı el birliği ile dağdan indirelim' dedim. Sağ olsunlar, bana çok yardımcı oldular. Kızımı dağdan indirdik.
Title
Kızımı gördüğüm anda çok sevindim ve çok mutlu oldum. Kendisine doya doya sarıldım, öptüm ve kokusunu içime çektim. 56 yaşındayım, hayatımda en çok ona kavuştuğum an mutlu oldum. 6,5 yıl mücadele ettim, evladıma kavuştum ve en büyük zaferi ona sarıldığım an yaşadım.
Title
Anneler umudunuzu asla yitirmeyin, el birliği yapın, çocuğunuzu dağdan indirin. Beni kızıma kavuşturan devletime çok teşekkür ederim. Allah razı olsun devletimden diye konuştu.
Altı buçuk yıl uğraştı PKK'dan kaçan kızına kavuştu: En büyük zaferi sarıldığım an yaşadım
Tunceli'de Güllü Turan, 6,5 yıl önce terör örgütü PKK'nın dağa kaçırdığı kızı Alev'e (17) kavuşmanın sevincini yaşıyor. Kızının örgütten kaçmasının ardından 56 yaşında hayatının en mutlu anını yaşadığını belirten Turan, "6,5 yıl mücadele ettim, evladıma kavuştum ve en büyük zaferi ona sarıldığım an yaşadım" dedi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.