Gündem Kılıçdaroğluna yumruk atan kişi tutuklandı

Son dakika: Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Osman Sarıgün yakalandı - Kılıçdaroğlu'na kim yumruk attı

Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişi tutuklandı

Çubuk'taki şehit cenazesinde kalabalığın saldırısına uğrayan ve önce güvenli eve alınan, ardından zırhlı araçla bölgeden çıkarılan Kemal Kılıçdaroğu'na yönelik olaylara karışan isimlerle ilgili gözaltılar başladı. Bu kapsamda, Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı kameralara yansıyan Osman Sarıgün'ün yakalandığı, ayrıca gözaltına alınan 5 kişinin de ifade işlemlerinin Çubuk'ta sürdüğü öğrenildi. Sarıgün'ün Çubuk Adliyesi'ne getirildiği belirtildi. Ayrıca AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Sayın Kılıçdaroğlu’na saldıranlar içinde ismi geçen Osman Sarıgün’ün partimiz üyesi olduğu görülmüştür. Ankara İl Yönetim Kurulumuz, Osman Sarıgün’ün Kesin İhraç talebiyle tedbirli olarak İl Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir" dedi. Çubuk Adliyesi'nde hakim karşısına çıkan Osman Sarıgün, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Gözaltına alınanlardan 3 kişi serbest bırakılırken bir kişininse adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi.

Haber Merkezi Diğer
Kılıçdaroğlu'na yumrukla saldıran O.S isimli şahıs.
Kılıçdaroğlu'na yumrukla saldıran O.S isimli şahıs.

Çubuk'taki şehit cenazesinde kalabalığın saldırısına uğrayan ve önce güvenli eve alınan, ardından zırhlı araçla bölgeden çıkarılan Kemal Kılıçdaroğu'na yönelik olaylara karışan isimlerle ilgili gözaltılar başladı.

Bu kapsamda, Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı kameralara yansıyan Osman Sarıgün'ün yakalandığı, ayrıca gözaltına alınan 5 kişinin de ifade işlemlerinin Çubuk'ta sürdüğü öğrenildi.

Şüphelilerin Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemleri sürüyor. Görüntülerin incelenmesinin ardından gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

ADLİYEYE GETİRİLDİ

Saldırgan Osman Sarıgün'ün Çubuk Adliyesi'ne getirildiği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'na yumruk atan adam Çubuk adliyesine getirildi
OYNAT
Kılıçdaroğlu'na yumruk atan adam Çubuk adliyesine getirildi
Çubuk'taki şehit cenazesinde kalabalığın saldırısına uğrayan ve önce güvenli eve alınan, ardından zırhlı araçla bölgeden çıkarılan Kemal Kılıçdaroğu'na yönelik olaylara karışan isimlerle ilgili gözaltılar başladı. Bu kapsamda, Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı kameralara yansıyan Osman Sarıgün yakalanıp, Çubuk adliyesine getirildi.

KILIÇDAROĞLU'NA YUMRUK ATAN KİŞİ TUTUKLANDI

Kılıçdaroğlu'na yumruk atarken görüntüleri olan ve Eskişehir Sivrihisar'da gözaltına alınan Sarıgün, Çubuk Adliyesi'nde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

4 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınanlardan 3 kişi serbest bırakılırken bir kişininse adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi.

AK PARTİ'DEN KESİN İHRAÇ TALEBİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıranların arasında ismi geçen Osman Sarıgün'ün, AK Parti'den ihraç talebiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edildiğini bildirdi.

  • Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sayın Kılıçdaroğlu'na saldıranlar içinde ismi geçen Osman Sarıgün'ün partimiz üyesi olduğu görülmüştür. Ankara İl Yönetim Kurulumuz, Osman Sarıgün'ün kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak İl Disiplin Kuruluna sevkine karar vermiştir. AK Parti, şiddetin her türlüsüne karşıdır. İlkelerimiz, şiddeti kesinlikle reddetmektedir. Demokratik siyasette şiddete yer yoktur." ifadelerine yer verdi.

Şehit babası: Kemal’in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum
OYNAT 01:19
Şehit babası: Kemal’in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum
Hakkari'de PKK'lı teröristlerce şehit edilen Yener Kırıkçı'nın babası, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'nın Çubuk İlçesindeki şehidin cenazesine gelmesiyle ilgili rahatsızlığını dile getirdi. Şehidin babası Mustafa Kırıkçı, “Ben şehit babası olarak Kemal'in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum' ifadelerini kullandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.