Gündem Kırmızı listeden ByLockçu

Kırmızı listeden ByLock’çu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Sayıştay denetçilerine yönelik Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında geçen hafta gözaltına alınan eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Murat Arslan'la ilgili detaylar ortaya çıktı.

Abone Ol Google News
Osman Özgan Yeni Şafak
Kırmızı listeden ByLock’çu
15 Temmuz darbe girişiminin ardından AYM Raportörlüğü görevinden alınan ve Sayıştay'daki görevine gönderilen ancak burada da açığa alınan Arslan'ın ByLock'u kullandığı da tespit edildi. Arslan'ın programı en sık kullananların yer aldığı “kırmızı liste”de bulunduğu anlaşıldı. Arslan, OHAL kapsamında kapatılan YARSAV'ın başına 2011 yılanda seçilmiş ve 2016 Temmuz'a kadar bu görevini sürdürmüştü. Öte yandan, 2010 Anayasa Referandumunun ardından teröristbaşı Fetullah Gülen'in mensuplarına YARSAV'a sızma talimatı verdiği ve 2014'teki HSYK seçimlerini kazanmayı hedeflediği ortaya çıkmıştı. Darbe girişiminin ardından HSYK tarafından ihraç edilenlerin 774'ünün YARSAV üyesi olduğu tespit edilmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.