Gündem Kış çalışmalarına teknolojik katkı

Kış çalışmalarına teknolojik katkı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kış çalışmalarını daha etkin ve verimli şekilde gerçekleştirmek amacıyla geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan Kış Çalışmaları Koordinasyon Merkezi üzerinden kırsal mahallelerdeki yol ve hava durumunu inceledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kış çalışmalarına teknolojik katkı
Demirel ile bağlantı kurarak yağış durumu ve yollardaki trafik akışı hakkında bilgiler aldı.

Burada önce yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alan Başkan Yalçın ardından da Yazyurdu Köyü’nde kar temizliği yapan belediye çalışanı Mümin Demirel ile bağlantı kurarak yağış durumu ve yollardaki trafik akışı hakkında bilgiler aldı.

Daha sonra konuya ilişkin bir açıklama yapan Başkan Yalçın, teknolojinin tüm imkanlarından yararlandıklarına dikkat çekerek, “22 kırsal mahallemiz var ve bu 22 kırsal mahallemizin tamamında kamera sistemi var. Kamera sistemleri hem bizim kış çalışmalarının koordinasyonunu sağlamakta hem de güvenlikte çok işimize yarıyor. Kaymakamlığımız, jandarmamız da yer yer bu teknolojik imkânlarımızdan yararlanıyor. Kayseri ve civarında ilk kar yağan köyler Talas’a ait köyler. Cebir, Yazyurdu vs. gibi yüksek rakımlı mahallelerimizde görev yapan arkadaşlarımızla anında bağlantı yapıyoruz. Bir sıkıntı yok çok şükür ve zaten biz hazırdık. Tuzlama çalışmaları devam ediyor. Kış olduğu için akşam biraz dona çekmiş. Ama en güzeli bizim burada kepçecimizi, kamyoncumuzu, tuzlama ekibini görerek hem onların çalışmalarını denetlemek, hem de vatandaşımızın ihbarlarına gerek kalmadan gerekli işlemleri yapma imkanı var burada. Bütün kış boyunca çalışmalarımız bu şekilde devam edecek” dedi.

Açıklamasının son bölümünde kış çalışmalarında görev yapan ekiplere de kolaylıklar dileyen Başkan Yalçın, “Kış çalışmalarında gerek sahada gerekse de koordinasyon merkezinde görev yapan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyorum. Herkes 7/24 teyakkuzda. Kar bizim için önemli, yağmur bizim için önemli. İnşallah bereketli olur. Ancak bununla beraber Allah afatından muhafaza etsin” diye konuştu.

DSP Genel Başkanı Aksakal: Altılı masadan sonuç çıkmaz
Gündem

DSP Genel Başkanı Aksakal: Altılı masadan sonuç çıkmaz

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 6’lı masadan bir sonuç çıkmayacağı tespitinde bulundu. Aksakal, "Her kafadan, her siyasi parti temsilcisinden farklı bir görüş çıkıyorsa, farklı bir beklenti ortaya konuluyorsa oradan bir sonuç çıkmasını beklemek iyi niyetli olmaktan öte bir anlam ifade etmez" ifadelerini kullandı.
Esed’in affına inananlar öldü: Suriyeliler için ‘eve dönmek’ ölüm demek
Dünya

Esed’in affına inananlar öldü: Suriyeliler için ‘eve dönmek’ ölüm demek

CHP, İYİ Parti ve Zafer Partisi, Esed af ilan etti gerekçesiyle Suriyeli sığınmacıların hemen gönderilmelerini istiyor. Yüz binlerce Suriyeli için ‘eve dönmek’ ölüm demek. Çünkü 1 milyon tutuklu, 300 binden fazla kayıp var. Selva Aksoy, abisi İbrahim Çetav’dan 7 yıldır haber alamıyor. “Kayıp olanların çoğunluğunun öldürüldüğünü bilsek de ümit etmekten vazgeçemiyoruz” diyor. Münir Elfakır: Af kararına inanıp gidenlerin çoğu hapishanede öldü ve toplu mezarlara gömüldü. Aileleri bekliyor ama asla dönmeyecekler. Hapiste olan iki çocuğu ve kardeşinden yıllardır haber alamayan Melek Ouda: Ülkeme ancak Esed rejimi gittiğinde dönebilirim. Meysa Gazziz: İstihbarat birimi tarafından sorguya alındım. İşkenceyi tarif etmeye kelimeler yetmez. Hücrede beş aylık bebek vardı. Hayatımızı çalan bu rejime asla inanmıyorum.
Yatırımı ertelemenin maliyeti daha yüksek
Ekonomi

Yatırımı ertelemenin maliyeti daha yüksek

80’inci yaşını kutlayan Eczacıbaşı Holding’in bu yılki yatırım hedefi 250 milyon avro. Eczacıbaşı Holding Başkanı Bülent Eczacıbaşı, ekonomide yaşanan sorunların her zaman aşılabileceğini belirterek, “Şu anda yatırım maliyetleri yüksek olabilir. Ancak alternatifiyle hesaplandığında yatırımı ertelemenin zararı uzun vadede çok daha büyük” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.