Gündem Dünya belediyeleri Konyadan yönetilecek

Dünya belediyeleri Konya’dan yönetilecek

Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birlik tarafından düzenlenen Dünya Bölgeler Forumu’na katıldı. Dünya’ya Konya modeli belediyeciliği anlatmanın büyük bir gurur olduğunu belirten Başkan Altay, 2022 yılı Haziran ayından itibaren Dünya Belediyeler Birliği Dönem Başkanlığı'nı Konya’nın devralacağını söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Konya haber: Dünya belediyeleri Konya’dan yönetilecek ​
Uğur İbrahim Altay

Dünya Belediyeler Birliği olarak bilinen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2022’de birliğin dönem başkanlığını yapacak. İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen UCLG Dünya Bölgeler Forumu’na katılan Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, katıldığı toplantılarda özellikle iklim değişikliği alanında yerel yönetimler olarak yapabilecekleri konuları istişare ettiklerini söyledi.

Başkan Altay, “Ayrıca bölge olarak çalışmalarımızı burada ifade etme imkanı bulduk. Konya’nın bu tür toplantılarda temsil edilmesini önemsiyorum. Hem yaptığımız çalışmaları anlatıyoruz hem de ülkemiz ve bölgemizdeki gelişmeleri burada tüm dünyaya duyurma imkanımız oluyor. Toplantıda gurur verici önemli bir gelişme daha oldu. İnşallah 2022 Haziran ayından itibaren Dünya Belediyeler Birliği dönem başkanlığını devralacağız” açıklamasını yaptı.

KONYA MODELİ BELEDİYECİLİK

Dünyanın her yerinden gelen insanlara Konya modeli belediyeciliği anlatmanın büyük bir gurur olduğunu belirten Başkan Uğur İbrahim Altay, dünyaya Konya modeli belediyeciliği anlatmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

UCLG Dünya Bölgeler Forumu’nda da konuşan Başkan Altay, pandeminin, bölgesel çatışmaların ele alınmasında, sosyal diyaloğun oluşturulmasında, insan hareketliliğinin bölgesel bir hak olarak desteklenmesinde ve herkes için kamu hizmetlerinin sağlanmasında bölgesel yönetimlerin önemini tüm dünyaya hatırlattığını kaydetti. Forumun sonuçlarının devletler, dünya ve insanlar için kilit öneme sahip olduğunu ifade eden Başkan Altay, “UCLG’nin kolaylaştırdığı uluslararası belediyecilik hareketinde hepimizin kalbi bir olarak atıyor. Hep birlikte daha iyi bir gelecek için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Konya’nın kadim yemek kültürü dünyaya tanıtılıyor
GÜNDEM
Konya’nın kadim yemek kültürü dünyaya tanıtılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Konya Büyükşehir’e ödül
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Konya Büyükşehir’e ödül
CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun paylaştığı fotoğraf tepki topladı: HDP'li Gergerlioğlu'na 'dost' dedi
Gündem

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun paylaştığı fotoğraf tepki topladı: HDP'li Gergerlioğlu'na 'dost' dedi

Meclis’te bütçe görüşmeleri devam ederken, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’yla beraber olduğu bir fotoğraf paylaştı. CHP’li bir diğer vekil Cihangir İslam’ın da eşlik ettiği görüşme, Tanrıkulu ve Gergerlioğlu tarafından “Bir aradayız” notuyla paylaşıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 40. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan 40. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 40. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında "Yer yüzünün süsü camiler olduğu gibi camilerin süsü de cemaattir özellikle gençlerdir. Gençler ve çocuklarla dolmayan camiler mahzun kalmıştır. Aynı durum Avrupa başta olmak üzere vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı yerler için de geçerlidir. Caminin sosyal hayattaki ağırlığını güçlendirecek çalışmamalara ağırlık verdi" ifadelerine yer verdi.
Fenerbahçe-Eintracht Frankfurt maçına doğru
Spor

Fenerbahçe-Eintracht Frankfurt maçına doğru

UEFA Avrupa Ligi'nde Eintracht Frankfurt'la karşılaşacak olan Fenerbahçe'de Teknik Direktörü Vitor Pereira ve futbolcu Jose Sosa yarınki maç öncesinde açıklamalarda bulundu. Pereira, taraftarlarının önünde kazanıp 3 puanı almak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederken Sosa grubu kaçıncı sırada bitirdiklerinden bağımsız olarak bu turnuvaya saygı duyduklarını gösteren bir performans sergilemek istediklerini belirtti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.