Gündem Konyanın otobüs filosu genişliyor

Konya’nın otobüs filosu genişliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki otobüs ağını genişletmeye devam ediyor. Filoya yeni katılan 28 otobüsle birlikte vatandaşa hizmet veren araç sayısı 81 oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Konya’nın otobüs filosu genişliyor
​Konya’nın otobüs filosu genişliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi 372 milyon lira bedelle alımını yaptıkları 98 otobüsün 28 tanesini daha teslim aldıklarını söyledi. Geçtiğimiz aylarda 53 yeni otobüsü hizmete sunduklarını hatırlatan Başkan Altay, “Bugün itibarıyla inşallah 19 yarı seyahat, 9 da solo olmak üzere 28 otobüsümüzü daha hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Böylece hizmete giren yeni araç sayımız toplam 81 olacak. Kalan otobüsleri de kasım ayında teslim alacağız. Türkiye’nin en ucuz ulaşımını yapan Büyükşehir Belediyesi olarak hemşehrilerimizin konforunu artırmak için öz kaynakla filomuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

ULAŞIM HİZMETLERİNİN KALİTESİNİ ARTIRIYORUZ

Konya’nın coğrafi alan olarak Türkiye’nin en büyük şehri olduğunu, nüfus olarak da yine Türkiye’nin en büyük 6’ncı şehri olduğunu hatırlatan Başkan Altay, “Bu büyük coğrafyada ulaşım hizmetlerinin kalitesini artırmakla ilgili gece gündüz demeden çaba sarf ediyoruz. Konya merkez nüfusu 1 milyon 400 bin kişi. 130 bin üniversite öğrencimiz, 500 bine yakın ilk ve orta öğretim öğrencimiz var ve her gün yaklaşık 90 bin kilometre yol yaparak 450 bin insanımızı toplu taşımayla bir yerden bir yere götürüyoruz. Ulaşım konforumuzu artırmamız bizim en önemli önceliklerimizden birisi” diye konuştu.

Öz kaynakla güçleniyor

  • Türkiye’nin en ucuz ulaşımını sağlayan Büyükşehir Belediyesi olduklarına da vurgu yapan Başkan Altay, “Öğrenciye beş, sivile üç yıldır zam yapmıyoruz. En yüksek bedelli Büyükşehir Belediyesi’ne göre neredeyse dörtte bir fiyatına; Büyükşehir ortalamalarının da yarı fiyatına toplu ulaşımı gerçekleştirirken bir taraftan otobüs filomuzu öz kaynaklarımızla güçlendiriyoruz. Şu an itibariyle 98 otobüs için 372 milyon liralık ödeme gerçekleştirdik. Bundan önce 53 otobüsümüzü hizmete sunmuştuk. Bugün itibariyle inşallah 19 yarı seyahat, 9 da solo olmak üzere 28 otobüsümüzü daha Konyalıların hizmetine sunmuş olacağız” açıklamasında bulundu.

‘Konya Günleri’ kapılarını açtı
GÜNDEM
‘Konya Günleri’ kapılarını açtı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.