Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Kovidi yendikten sonra ilk vaazını veren Erbaş Koronavirüs bu asrın en büyük imtihanı

Kovid'i yendikten sonra ilk vaazını veren Erbaş: Koronavirüs bu asrın en büyük imtihanı

Koronavirüsü atlattıktan sonra ilk kez hutbede konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, koronavirüsün asrın en büyük imtihanı olduğunu ve tedbir, tevekkül, duadan uzak kalınmamasını söyledi.

Haber Merkezi DHA
Kovidi yendikten sonra ilk vaazını veren Erbaş: Koronavirüs bu asrın en büyük imtihanı
Ali Erbaş

Cumartesi günü kutlanacak Berat Kandili programına katılmak üzere Batman'a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Bölge Müdürlüğü'nün yerleşkesinde bulunan Korkut Özal Camii'nde cuma namazı kıldırdı.

Namaz öncesi cuma hutbesi okuyan Prof. Dr. Ali Erbaş, koronavirüs salgınına değindi.

Koronavirüs salgınının insanlık için asrın en büyük imtihanı olduğunu anlatan Erbaş, "Kardeşlerim, insanlık olarak, bu asrın en büyük imtihanlarından birini yaşıyoruz. Salgın hastalık olan Covid-19, insanlığı yakalamış durumda.

Gelin bu tatsız hastalıkla mücadeleye devam edelim, tedbirleri sıkı alalım ve taviz vermeyelim.

Maske, mesafe ve temizlikle tedbirlerimizi alalım. İnşallah en kısa zamanda bu büyük belanın bütün insanlığın üzerinden kalkması için, dualara, niyazlara devam edelim.

Tedbir, tevekkül ve dua üçlüsünden, hiçbir zaman uzak kalmayalım. Müminin durumu ne hoştur. Her hali kendisi için hayırlıdır. Bu durum yalnız mümine mahsustur.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş koronavirüse yakalandı
KORONAVİRÜS
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş koronavirüse yakalandı

Başına sevinecek bir hal geldiğinde şükreder, bu onun için hayır olur. Başına bir sıkıntı geldiğinde sabreder, bu da onun için hayır olur. O halde, müminin Rabbine dayanarak, kendine güvenerek ve kardeşleriyle yardımlaşarak, zorlukları aşabileceğini unutmayalım.

Yaşadığımız olayları ibret ve ferasetle okuyalım.

Sorumluluk bilinci ve nefis muhasebesi çerçevesinde değerlendirelim. Üzerimize düşeni yaptığımızdan emin olalım. Bu dünyanın sınavlarını azim, sabır ve şükür terazisinde tartalım. Hayatta güçlü olmak için ibadet, dua ve tefekkür edelim" diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş taburcu oldu
KORONAVİRÜS
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş taburcu oldu

Diyanet’ten açıklama geldi: Ali Erbaş'a atfen yapılan paylaşımlarla ilgili Diyanet, hukuki süreç başlattı.
GÜNDEM
Diyanet’ten açıklama geldi: Ali Erbaş'a atfen yapılan paylaşımlarla ilgili Diyanet, hukuki süreç başlattı.

Ayşenur Arslan ve Emin Çapa'nın Halk TV'de trollük yaptı:
OYNAT 03:26
Ayşenur Arslan ve Emin Çapa'nın Halk TV'de trollük yaptı: "Ali Erbaş Amerikan Hastanesi'nde tedavide" dedikten 1 dakika sonra kendini yalanladı
Halk TV'de Ayşenur Arslan ve Emin Çapa, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında ortaya atılan 'Amerikan Hastanesi'nde tedavi görüyor' yalanını gündeme getirdi. Erbaş'ın şehir hastanesi yerine lüks ve özel hastaneyi tercih ettiğini belirten Arslan, birkaç dakika sonra 'Evet şimdi uyardılar. Amerikan Hastanesi'nde değilmiş, Ankara'eda öyle bir hastane yokmuş' dedi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.