Gündem Elçiyi kovduk

Elçiyi kovduk

ABD-İsrail ortak katliamına karşı tereddütsüz Filistin’in yanında yer alan Ankara, ilk tepki olarak İsrail Büyükelçisi’ni kovdu. İsrail’in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh ülkesine gönderilirken Tel Aviv Büyükelçimiz Kemal Ökem Ankara’ya çağrıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, birçok ülke lideriyle alınabilecek tedbirleri görüştü. Kudüs özel gündemiyle toplanan Meclis’te AK Parti, CHP ve MHP ortak bildiri yayımlayarak İsral’i çok sert bir dille kınadı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İsrail’in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh
İsrail’in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh

Türkiye, İsrail katliamına diplomatik olarak en sert tepkiyi verdi. İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh’ı Dışişleri Bakanlığı’na çağıran Türkiye elçiyi kovdu

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı ve Gazze sınırında 61 Filistinlinin hayatını kaybetmesi ve 3 bin 188 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylar nedeniyle İsrail'in tutumu protesto edildi. Naeh'e bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı bildirildi. Bu arada Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem Ankara’ya geldi.İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh sosyal medya hesabından İsrail'in yaptığı katliamla dalga geçti. Katliamı mesajıyla aklayan terörist ülkenin büyükelçisi Müslümanları suçladı.

BELÇİKA’DAN TEPKİ

Naeh şunları yazmıştı: “Hamas’ın sözde barışçıl gösterileri, nefret dolu ve katil bir ideolojiyle kışkırtılmış, düzenlenmiş ve manipüle edilmiştir. Katil isyancıların İsrail topraklarına girmesine izin vermeyeceğiz. Hangi ülke olsa bu durumda aynı tepkiyi verirdi.”

Bu arada İsrail'in Belçika Büyükelçisi Simona Frankel'in, Filistinliler için "terörist" ifadesini kullanması ülke genelinde tepkilere neden oldu. Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynders, İsrail'in Brüksel Büyükelçisi Frankel'i Dışişleri Bakanlığına çağırdı.

İnsanlık tarihi
seni lanetledi
GÜNDEM
İnsanlık tarihi seni lanetledi

Ellerinde Filistinli kanı var
GÜNDEM
Ellerinde Filistinli kanı var

Tarih sizi affetmeyecek
GÜNDEM
Tarih sizi affetmeyecek

Ali Koç'un bahsettiği halı Aatif'in seccadesi çıktı
Spor

Ali Koç'un bahsettiği halı Aatif'in seccadesi çıktı

Fenerbahçe'de üç antrenörün görevine son verilmesine gerekçe olarak gösterilen soyunma odasındaki halı ile ilgili dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Gazeteci Emre Bol söz konusu halının, Aatıf'ın seccadesi olduğunu açıkladı.
Dolardaki düşüşü uzmanlara sorduk: 5 TL'nin altına iner mi?
Ekonomi

Dolardaki düşüşü uzmanlara sorduk: 5 TL'nin altına iner mi?

Döviz piyasalarındaki spekülatif hareketlerle oluşan yukarı yönlü hareket yönünü aşağıya çevirdi. Atılan adımlar, alınan kararlar ve ikili ilişkilerle piyasalarda yaşanan iyimser hava ile dolarda oluşan köpük de kalkmaya başladı. Son 11 günde yaklaşık yüzde 9 değer kaybeden dolar/TL, dün 5,6633 ile 10 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesini gördü. Uzmanlar ilk etapta 5,50 seviyesinin görülmesini bekledikleri dolarda 5'in altına ilişkin beklentilerini ise korudu.
Yeni Şafak vahşetin ses kaydına ulaştı: Cemal Kaşıkçı işkenceyle katledildi
Gündem

Yeni Şafak vahşetin ses kaydına ulaştı: Cemal Kaşıkçı işkenceyle katledildi

Yeni Şafak, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndaki vahşi cinayetin ses kaydına ulaştı. Konsolosluğa belge için gelen Cemal Kaşıkçı’ya korkunç işkenceler yapıldığı belirlendi. Sorgu sırasında Cemal Kaşıkçı'nın önce parmakları koparıldı ardından kafası kesilerek öldürüldü. Kayıtların birinde apar topar Riyad’a kaçan Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” diyor. Cevap “Yaşamak istiyorsan sus!” oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.