GündemLojmanlardaFETÖ toplantısı

Lojmanlarda FETÖ toplantısı

Devletin hakim ve savcılara tahsis ettiği lojmanları işgal eden FETÖ’cülerin, sitelerin giriş ve çıkışlarında yer alan güvenlik önlemlerini deşifre olmamak için kaldırdıkları ortaya çıktı. Lojmanlarda yönetici konuma gelen FETÖ’cü hakim ve savcılar ilk önce kamera sistemlerini devre dışı bıraktı. Ardından da örgüt toplantılarını burada yapmaya başladı.

Haluk KarakayaYeni Şafak
FETÖ elemanlarının lojmanlarda gerçekleştirdikleri örgüt toplantılarının delil olarak kullanılmasını önlemek için güvenlik kamerası kurulumlarını önledikleri belirtildi.
FETÖ elemanlarının lojmanlarda gerçekleştirdikleri örgüt toplantılarının delil olarak kullanılmasını önlemek için güvenlik kamerası kurulumlarını önledikleri belirtildi.

FETÖ’nün takipten kurtulma taktiklerine her gün bir yenisi ekleniyor. FETÖ’cü hakim ve savcıların ikamet ettikleri lojmanlara güvenlik kamerası taktırılmasına engel oldukları ortaya çıktı. FETÖ elemanlarının lojmanlarda gerçekleştirdikleri örgüt toplantılarının delil olarak kullanılmasını önlemek için güvenlik kamerası kurulumlarını önledikleri belirtildi. Bunu sağlamak için ise apartman yöneticiliğini birbirlerine devrettikleri belirlendi.

LOJMANLARDA FETÖ TOPLANTISI

FETÖ’cü hakim-savcılar, devletin kendilerine tahsis ettiği lojmanlarda örgüt toplantıları yaptığı tespit edildi. Yapılan örgüt toplantılarında kimlikleri deşifre olmaması için lojmanların giriş-çıkış ve etraflarına kamera taktırılmasına engel oldukları öğrenildi. Böylelikle ileride sıkıntılı bir durum söz konusu olduğunda delil niteliği taşıyan kamera kayıtlarının bulunmamasına itina gösterdikleri dikkat çekti.

HSYK SEÇİMLERİNDE YOĞUNLAŞMIŞ

2014’deki kritik HSYK seçimleri sırasında toplantıların sıklaştığı ve lojmanlara giriş çıkışların arttığı belirlendi. HSYK seçimlerinin yanı sıra önemli kurumlara yapılacak seçimlerde örgüt elemanlarının istişare toplantılarının arttığı da belirtildi. FETÖ’cü yargı mensuplarının hakim-savcı lojmanlarındaki yöneticiliğin de kendi aralarında kalmasına özen gösterdikleri kaydedildi. FETÖ’cü hakim-savcılar tek tek temizlenirken, lojmanlara 4 ay önce kamera taktırıldığı öğrenildi.

Afrin'de yakalanan YPG'li teröristten Münbiç itirafı
Dünya

Afrin'de yakalanan YPG'li teröristten Münbiç itirafı

TSK tarafından Afrin kırsalında yaralı olarak yakalanan 17 yaşındaki Suriye uyruklu terörist, örgütün küçük yaştaki çocukları nasıl kullandığını ve yapılan hain planları anlattı. Tutuklu A.S.T'nin ifadesinden, "Biz Menbiç'te eğitime devam ederken Zeytin Dalı operasyonu başladı, operasyon başlayınca eğitimi durdurdular, eğitim gören toplamda 80 kişiyi Afrin'de bulunan YPG militanlarına destek olmak maksadıyla gönderdiler" dedi.
Cumhurbaşkanı'nın uçağı Ordu'ya iniş yapamadı
Gündem

Cumhurbaşkanı'nın uçağı Ordu'ya iniş yapamadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan uçak, hava muhalefeti nedeniyle Ordu-Giresun Havalimanına inemeyince tekrar Samsun’a dönmek zorunda kaldı.
Çiftlik Bank'tan aldığı para başına dert oldu
Ekonomi

Çiftlik Bank'tan aldığı para başına dert oldu

'Çiftlik Bank'tan aldığım 200 bin lirayı devlete iade etmek istiyorum' diyen iş adamı Fatih Yalçınkaya parayı iade etti, ancak başı dertten kurtulmadı. Bu sefer de Çiftlik Bank alacaklısı olduğunu iddia eden bir avukat makineye haciz koydurdu. Yaşananlar üzerine Yalçınkaya ise makineyi satması halinde tüm parasını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını açıkladı.
Türkiye'nin ilk milli uçak gemisi 2019'da denize inecek
Ekonomi

Türkiye'nin ilk milli uçak gemisi 2019'da denize inecek

Kamuoyunda uçak gemisi olarak bilinen, Türkiye'nin ilk yerli ve milli savaş uçak gemisi " Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu"nun Tuzla Sedef Tersanesi'ndeki inşasında çalışmalar hızla devam ediyor. Geminin 2019 yılı başlarında yüzdürülmesi planlanıyor.
173 sahtekar firma ifşa edildi
Ekonomi

173 sahtekar firma ifşa edildi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taklit veya tağşiş yaptığı kesinleşen 173 firmaya ait 282 ürünü ifşa etti. Firmaların et ürünlerinde tek tırnaklı hayvan ve domuz eti yer aldığı tespit edilirken süt ürünlerinde ise jelatin ve nişasta kullanıldığı açıklandı.