Gündem Mart heyeti kuruldu

Mart heyeti kuruldu

AK Parti’de yerel seçimlere yönelik çalışmalar hızlanırken seçim sürecine ilişkin strateji ekibi de şekillendi.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
AK Parti strateji heyeti her hafta Numan Kurtulmuş başkanlığında toplanacak.
AK Parti strateji heyeti her hafta Numan Kurtulmuş başkanlığında toplanacak.

Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş başkanlığında her hafta yapılacak toplantılarda seçim işleri, tanıtım-medya, yerel yönetimler başkanlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı danışmanları da yer alacak. İhtiyaca göre akademisyen ve uzmanlarla takviye edilecek toplantılarda aday belirlemeden slogana kadar strateji belirlenecek. AK Parti yönetimi, Mart 2019’daki yerel seçimlere hazırlanırken; seçim sürecine ilişkin oluşturulan strateji ekibi de ilk toplantısını yaptı.

SÜRECE ODAKLANILDI

Seçim strateji ekibi, seçim propagandaları ve aday sürecine odaklandı. Toplantıda daha önceki seçim kampanyası süresince yapılan çalışmalar konuşulurken; önümüzdeki süreçte seçim kampanyalarında yer verilmesi planlanan projeler ve çalışmalar değerlendirildi. Toplantıda az farkla kaybedilen illere yönelik çalışma stratejileri de konuşuldu. Bu toplantılar adayların belirlenmesine kadar çalışmalarını sürdürecek. Her hafta yapılması planlanan toplantılara ihtiyaca göre dışarıdan akademisyenler ve işin uzmanları da katılacak. Uzmanların bilgi ve tecrübelerinin de paylaşılacağı toplantılarda seçim kampanyasında kullanılacak sloganlar ve şarkılar için de öneriler dinlenecek.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.