Gündem Meteoroloji uyardı Termometreler eksi 2 dereceyi görecek

Meteoroloji uyardı: Termometreler eksi 2 dereceyi görecek

Doğu Anadolu Bölgesinin yüksek kesimlerinde kar yağışı devam ediyor. Şehir merkezlerinin de payını aldığı soğuklarda, Erzincan'da araç camlarının buz tutmasıyla adeta kara kışın geldiği görülüyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Meteoroloji uyardı: Termometreler eksi 2 dereceyi görecek
buzlanma

Hava sıcaklığının hissedilir derecede düştüğü Erzincan’da araç camları buz tuttu.

Doğu Anadolu Bölgesinde yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı sonrası şehir merkezlerinde hava sıcaklığı sıfırın altına düştü. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede hava parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi görülecek. Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. Rüzgâr kuzeyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

Meteorolojik uyarı

Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde görülecek olan sis ve pus hadiselerinin görüş mesafesinde azalmaya sebep olacağı tahmin edildiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde görülecek olan buzlanma ve don olayına karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Gece en düşük hava sıcaklığı Iğdır’da 6, sıfırın altında olmak üzere Erzincan’da 2, Erzurum’da 4, Ağrı’da 3, Kars’ta 1, Ardahan’da 6, Bayburt’ta 5 derece olarak kaydedildi.

Erzincan buz tuttu

Hava sıcaklığının geceleri sıfırın altına düştüğü Erzincan’da park halindeki araçların camları buz tuttu.
Yüksek kesimlerde Munzur ve Keşiş dağlarının zirvelerine kar yağmasının ardından Erzincan kent merkezinde de hava sıcaklığı gece saatlerinde sıfırın altında seyretmeye başladı. Gece saatlerinde Erzincan’da termometreler eksi 2 dereceyi gösterdi. İşe gitmek için arabasının yanına giden sürücüler ise otomobillerin camlarının buz tuttuğunu görünce şaşkınlık yaşadı. Çimlerin de buz tuttuğu kentte sürücüler otomobillerinin camlarını temizledi.
Erzincan’da gündüz havaların mevsim normalleri civarında seyrettiğini ancak gece ve sabah saatlerinde oldukça soğuk olduğunu belirten araç sürücüsü, “Kış geldi. Sabah aracımın camının buz tuttuğunu gördüm. Artık bundan sonra her sabah buz tutan camları kazıyıp işe gideriz” diye konuştu.

Meteorolojiden İstanbul ve bazı illere uyarı
GÜNDEM
Meteorolojiden İstanbul ve bazı illere uyarı

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı: Mevsim normallerinin 10 dereceye kadar üzerine çıkacak
GÜNDEM
Meteorolojiden sıcaklık uyarısı: Mevsim normallerinin 10 dereceye kadar üzerine çıkacak

İstanbullular dikkat: Meteorolojiden sağanak yağış ve fırtına uyarısı
GÜNDEM
İstanbullular dikkat: Meteorolojiden sağanak yağış ve fırtına uyarısı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.