Gündem Mezarlıkta ağlayan kız bulundu

Mezarlıkta ağlayan kız bulundu!

Türkiye’nin gündemini uzun süredir meşgul eden ‘mezarlıkta ağlayan kız’ bulundu. İsmi açıklanmayan “gizemli genç kızın” ailesiyle yaşadığı, psikolojik sorunları bulunduğu için geceleri mezarlığa gittiği belirlendi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Çorum’daki Ulu Mezarlık’ta 5 gece boyunca ağladığı iddia edilen genç kızın kimliği uzun süre bulunamadı.
Çorum’daki Ulu Mezarlık’ta 5 gece boyunca ağladığı iddia edilen genç kızın kimliği uzun süre bulunamadı.

Çorum'da, psikolojik sorunları nedeniyle geceleri geldiği Ulu Mezarlık’taki bir mezarın başında ağlayan "gizemli genç kız" bulundu. 28 Nisan'dan itibaren gece saatlerinde Ulu Mezarlık'taki bir kabrin başına gelerek ağladığı öne sürülen kızın bulunması için İl Emniyet Müdürlüğü çalışma başlattı. Mezarlık ve çevresindeki güvenlik kameralarından kimliği tespit edilen genç kızın psikolojik sorunları bulunduğu için akşamları mezarlığa gittiği belirlendi. İsmi açıklanmayan genç kızın ailesiyle yaşadığı, daha önce de mezarlığa giderek ağladığı ve ailesi tarafından evine götürüldüğü öğrenildi.

HER YERDE ARANDI

28 Nisan'da akşam saatlerinde kent merkezindeki Ulu Mezarlık yakınındaki esnaf, bir kabrin başında genç kızın ağladığını görünce durumu mezarlık görevlilerine bildirmiş, görevlilerce yapılan araştırmada, söz konusu mezarın yakınında kimseye rastlanmamıştı. Ertesi gün akşam saatlerinde aynı kızın yine mezarlıkta bulunduğu ihbarı üzerine görevliler durumu polise haber vermiş, ekiplerin mezarlık ve çevresinde yaptığı aramalardan herhangi bir sonuç alınamamıştı.

EVİNDE BULUNDU

Genç kızın başında ağladığı iddia edilen mezara, "Her gece oraya gelip neden ağlıyorsun, derdin ne? Yardımcı olalım, bize not bırak" yazısının bulunduğu kağıt bırakılmış, kızın tespit edilmesi için mezarlığa güvenlik kamerası ve foto kapanlar kurulmuştu. Günlerce hem Çorum’dan hem de diğer illerden vatandaşların ilgi gösterdiği olaya ilişkin çalışmalarını sürdüren emniyet güçlerinin, genç kızı mezarlık yakınlarındaki evinde bulduğu belirtildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.