Gündem MHPden Ahmet Şık açıklaması Bu şahsa sahip çıkan devleti yıkmamız lazım sözlerine ortaktır

MHP’den Ahmet Şık açıklaması: Bu şahsa sahip çıkan ‘devleti yıkmamız lazım’ sözlerine ortaktır

MHP Genel Sekreteri İsmail Büyükataman, "Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor" diyen TİP vekili Ahmet Şık'a destek çıkanlara tepki gösterdi. "Türk devletine söven bir meczubu hedef göstermeye gerek var mıdır? Bu şahıs kendi kendini hedef göstererek hangi karanlık senaryoların piyonluğunu yapmaktadır? Aşağılık sözlerine rağmen bu şahsa sahip çıkan kim varsa bu söze ortaktır, sözü söyleyenin layık olduğu tüm sıfatlara da layıktır" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
MHP’den Ahmet Şık açıklaması: Bu şahsa sahip çıkan ‘devleti yıkmamız lazım’ sözlerine ortaktır
MHP Genel Sekreteri İsmail Büyükataman

Türkiye İşçi Partisi (TİP) vekili Ahmet Şık, HDP'li Ali Kenanoğlu ile birlikte Kadıköy'de eylem yapmış ve "Sosyal medya muhalifliğinden vazgeçin. Bu işin yolu sokak, sokak, sokak. Seçimle yasayla olacak iş değil" demiş, katıldığı bir yayında da "Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir" ifadelerini kullanmıştı.

"Devlet katil olsaydı yerin mezarlık olurdu"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında "Devlete katil diyen bu soysuz, devletin her imkanından faydalanıp hazinesinden maaşını alıyor. Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer TMBB değil mezarlık olurdu" sözleriyle Şık'a tepki göstermişti.

Ahmet Şık
Ahmet Şık

Bu sözlerin ardından Bahçeli'ye yönelik "Ahmet Şık'ı hedef gösterdin" açıklamasında bulunanlara ve Ahmet Şık'ın sözlerine destek çıkanlara MHP'den tepki geldi.

"Şık'a sahip çıkanlar bu söze ortaktır"

Yazılı bir açıklama yapan MHP Genel Sekreteri İsmail Büyükataman, "Defaatle kullandığı aşağılık sözlerine rağmen bu şahsa sahip çıkan kim varsa bu söze ortaktır, sözü söyleyenin layık olduğu tüm sıfatlara da layıktır" dedi.

"Devlete 'katil' diyene hain demek nefsi müdafaadır"

Büyükataman, "Meydanın ortasına çıkıp da Türk devletine söven bir meczubu hedef göstermeye gerek var mıdır? Yahut bu şahıs kendi kendini hedef göstererek hangi karanlık senaryoların piyonluğunu yapmaktadır? Kendi devletine ısrarla katil diyen bir şahsın başına daha ne gelebilir? Devlete katil demenin özgürlük olduğu yerde; devlete katil diyene “alçak, soysuz, aşağılık, hain” demek, nefsi müdafaadır" ifadelerini kullandı.

TİP'li Şık'tan skandal sözler: Devleti yıkmamız lazım
OYNAT 00:44
TİP'li Şık'tan skandal sözler: Devleti yıkmamız lazım
TİP'li Ahmet Şık katıldığı Medyascope yayınında skandal ifadeler kullandı. TİP'li Şık Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yıkılması için çağrı yaparak 'Bu devleti yıkmamız lazım' ifadelerini kullandı. Şık'ın sözleri büyük tepki topladı.Devlet Bahçeli'den kalkışma çağrısı yapan Ahmet Şık'a: Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer TBMM değil mezarlık olurdu
OYNAT 01:00
Devlet Bahçeli'den kalkışma çağrısı yapan Ahmet Şık'a: Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer TBMM değil mezarlık olurdu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında partililere hitap etti. TİP'li bir vekilin ''Bu devlet katil. Bu devleti yıkmamız gerekiyor' sözlerini sert bir dille eleştiren Bahçeli 'Devlete katil diyen bu soysuz, devletin her imkanından faydalanıp hazinesinden maaşını alıyor. Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer TMBB değil mezarlık olurdu' şeklinde konuştu.
Abone Ol Google News
Sultangazi'de 5 katlı binada yangın: 5'i çocuk 7 kişi itfaiye merdiveniyle kurtarıldı
Gündem

Sultangazi'de 5 katlı binada yangın: 5'i çocuk 7 kişi itfaiye merdiveniyle kurtarıldı

İstanbul'da kuvvetli yağış sonrası Sultangazi'de bir binanın zemin katında su tahliyesi yapıldığı sırada jeneratör yandı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek, binada mahsur kalan 5'i çocuk 7 kişiyi merdiven aracıyla kurtardı.
Milli gemiye özel amblem: İçinde birçok mesajı barındırıyor
Gündem

Milli gemiye özel amblem: İçinde birçok mesajı barındırıyor

Seri üretim hattından çıkan ilk milli güdümlü füze Atmaca'nın test atışının yapıldığı TCG Kınalıada için özel olarak hazırlanan amblem, içinde barındırdığı birçok mesajla dikkati çekiyor. Tarihte kurulan büyük Türk devletleri, amblemdeki 16 yıldızla temsil edilirken harita da geminin mavi vatandaki hak ve menfaatleri koruma iradesini simgeliyor. Göğe yükselen roket ucundaki yıldız ve çok katmanlı gökyüzü ile geminin Atmaca güdümlü mermisiyle kazandığı uzun menzilli angajman yeteneği anlatılırken yeni nesil milli savaş yönetim sistemi Advent'i ilk kullanan gemi olduğu da bulutların arasına gizlenen figürle sergileniyor.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan komşulara mesaj: Provokasyonlardan vazgeçin
Gündem

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan komşulara mesaj: Provokasyonlardan vazgeçin

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu'nun sona ermesi nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, AB, Yunanistan'a ve Ermenistan'a mesaj verdi. "Yunanistan'ın tahriklerden ve kışkırtıcı adımlardan, provokasyondan vazgeçmesi lazım" diyen Çavuşoğlu, Ermenistan'a da Azerbaycan'la iyi geçinme ve komşularının toprağına göz dikmeme çağrısı yaptı. AB'nin Türkiye'yi oyalamaması gerektiğini ifade eden Çavuşoğlu, "AB artık masaya dönmeli, somut adımlar atmalı. Türkiye'yi oyalamasınlar. İlişkilerimizi geliştirmek istiyoruz" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.