GündemMilli görüşçüler evet dedi

Milli görüşçüler 'evet' dedi

16 Nisan'da yapılacak referanduma sayılı günler kala Milli Görüşçü Kuruluşlar Platformu da tercihini açıkladı. Saadet Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın, platform adına yapmış oluğu açıklama ile 'evet' diyeceklerini duyurdu.

Yasemin AsanYeni Şafak
Milli Görüşçü Kuruluşlar Platformu'nun Yeni Bir Dünyaya Evet programına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı.
Milli Görüşçü Kuruluşlar Platformu'nun Yeni Bir Dünyaya Evet programına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı.

Referandum için son viraja girilirken, partiler ve kuruluşlar referandum kararlarını açıklamaya devam ediyor. Sağlık-Der, Huder, Ümmet Gençleri Derneği, TEKDER, Ebe ve Hemşireler Derneği, Fikri Düşünce Haklar Birliği, Evrensel Hafızlar Derneği, MÜSİAD Ankara Şubesi gibi derneklerin oluşturduğu Milli Görüşçü Kuruluşlar Platformu referandumda için 'evet' diyeceğini açıkladı.

ÖNEMLİ OLAN ÜLKE MENFAATİDİR

Platform adına konuşmayı Saadet Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın yaptı. Aydın konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemiz 16 Nisan'da siyasal tarihinin en önemli oylamalarından birini yapacaktır. Son yüzyılda Cumhuriyetin ilanı ve sonrasında çok partili sisteme geçiş siyasla ve sosyal hayatımızı derinden etkileyen iki önemli olaydır. Üçüncü büyük değişim ise bu referandum evet olarak gerçekleştiğinde Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş olacaktır. Bu referandum herhangi bir parti seçimi değildir, siyasal iktidar değişimi olmayacaktır. Bu bir sistem değişikliğidir. Sistem değişiklikleri bazen onu yapan siyasal kadroların bile aleyhine sorunlar doğurabilmektedir. Çok partili hayata geçişi gerçekleştiren CHP o gün bugün hala tek başına iktidar seçilememiştir. Bugünkü iktidara karşı olmayı bu sistem değişikliğine karşı olma haline dönüştürmek çok yanlıştır. Önemli olan ülke menfaatidir.

Milli Görüşçü Kuruluşlar Platformu'nun Yeni Bir Dünyaya Evet programına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı.

TÜRKİYE DÜNYA LİDERİ OLURDU

Eğer bu ve benzeri bir başkanlık sistemi olsaydı 1995'te ikinci turda Merhum Erbakan hocamız başkan seçilir ve beş senede Türkiye dünya lideri olurdu. D-8'ler tamamlanmış bütün unsurları ile islam birliği teşekkül etmiş ve yeni bir dünya kurulmuş olurdu. Ne 28 Şubat görürdük ne de 15 Temmuz darbesini. Ne FETÖ ne Ergenekon ne de Balyoz olurdu. Hiçbirisi barınamazdı. Eğer partili cumhurbaşkanı sistemi olsaydı, Özal- Demirel partilerinde kalabilseydi, Türkiye Yıldırım Akbulut, Mesut Yılmaz ve Tansu Çiller denemelerini yaşamamış olurdu.

"EVET" DİYECEĞİZ

Ülkemizi ilgilendiren her konu Milli Görüşü ilgilendirir. Bu referandum ülkemiz için çok önemli bir dönemeçtir. Mili Görüş'ün en temel prensibi ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için faydalı olduğuna inandığımız bir iş için bütün gücümüzle çalışmaktadır. Merhum Erbakan Hocamızın 50 yıl evvel ilk tekliflerindendir, parti programına yazdırmıştır. Milli Görüş'ün ilk partisi Milli Nizam'ın 1070 programının Anayasa alt başlıklı madde 16/a) icrai organının daha kudretli olması ve süratli çalışabilmesi için Resi cumhurun tek dereceli olarak (halk tarafından) seçilmesi ve icrai organ düzeninin Başkanlık sistemine göre tanzimi" şeklindedir. Merhum Erbakan Hocamızın en son 2010'da Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine "evet" demiştir. Bizler de Milli Görüş hareketinin önemli kuruluşlarının temsilcileri olarak başkanlık sisteminin gerekli olduğuna inanıyoruz ve referandumda evet diyeceğiz."

BBP referandum kararını verdi
GÜNDEM
BBP referandum kararını verdi

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Mete Yarar ile Afrin Operasyonunun şifreleri
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın anlatımıyla bütün cepheleriyle Afrin operasyonunun şifreleri...
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
Yaralı Yüz: Franck Ribery
2 yaşında geçirdiği ve hayatı boyunca yüzünde izini taşıyacağı kaza, 23 yaşında Müslüman oluşu... Bilinmeyen yönleriyle Fransız yıldız Ribery'nin hayatındaki dönüm noktaları...


Filistinli Emel artık özgür...
İsrail'in hapse attığı 17 yaşındaki Filistinli Emel'in 1,5 yıllık hapis cezasının ardından özgürlüğe ve ailesine kavuştuğu o anlar…
"Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti var!"
43. Muhtarlar Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden tüm dünyaya mesaj verdi.