Gündem Milyonluk şantaj Marmariste son buldu

Iraklı işadamına şantaj yapan çete Türkiye'de yakalandı

Milyonluk şantaj Marmaris'te son buldu

Iraklı müteahhit A.A.H., 3 yıl birlikte olduğu Iraklı Roa'a W'dan ayrılmak istedi. Roa'a W. ve sevgilisi Eabdalkarim C. işadamını arayarak ilişki görüntülerini yayınlama tehdidiyle 1 milyon dolar istedi. Iraklı müteahhidin başvurusu üzerine Roa'a W. ve Eabdalkarim C. tatil yaptıkları Marmaris'teki otelde yakalandı.

Haber Merkezi Diğer
Iraklı işadamına şantaj yapan kadın ve beraberindekiler Türkiye'de yakalandı.
Iraklı işadamına şantaj yapan kadın ve beraberindekiler Türkiye'de yakalandı.

Irak'ta müteahhitlik yapan 52 yaşındaki A.A.H, 28 yaşındaki Roa'a W. ile 3 yıl ilişki yaşadı. Geçtiğimiz Haziran ayında Roa'a W'den ayrılmak istediğini söyledi. Bu isteği kabul etmeyen Roa'a W,"Kusura bakma ben ayrılmak istemiyorum. Elimde birlikte olduğumuz görüntüler var. Bunları internete veririm. Bana istediğim parayı vereceksin. Seni bütün ülkeye rezil ederim" dedi.

İşadamı üç farklı tarihte 50 bin 500 dolar verdi. İşadamı, verdiği paraların ardından tehdidin sona erdiğini düşünürken, bir gün tanımadığı bir numaradan arandı. Karşısındaki ses, elinde cinsel içerikli görüntü olduğunu, 40 bin dolar vermemesi halinde görüntüleri internete yayacağını söyledi.

Kardeşi İstanbul'a gelip suç duyurusunda bulundu

Hürriyet'in haberine göre, işadamı A.A.H, 3 yıl birlikte olduğu Roa'a W'nin İstanbul'da olduğu haberini aldı. İşadamı kardeşini İstanbul'a göndererek avukatıyla birlikte suç duyurusunda bulunmasını istedi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri yapılan başvuru üzerine harekete geçti. Polis, işadamının kardeşine, parayı arayan kişinin banka hesabına yatırmamasını, buluşma ayarlamasını söyledi.

1 milyon dolar fidye istedi

  • İşadamının kardeşi, arayan kişiyle Mecidiyeköy'de bir AVM'nin kafeteryasında randevulaştı. Para isteyen kişi kafeye geldi ancak parayı almadan randevu yerinden hızla uzaklaştı. Randevu yerinden ayrılan kişi daha sonra tekrar arayarak, "Ben sana yalnız gel dedim. Sen adamlarınla gelmişsin. Çok öfkeliyim. Bana 1 milyon dolar vereceksin" diyerek telefonu kapattı.

Polis, Roa'a W'nin Laleli'de bir otelde kaldığı belirlendi. Roa'a W'nin yanındaki kişinin de Iraklı Eabdalkarim C. olduğu tespit edildi. Yapılan araştırmada, ikilinin Esenyurt'ta bir otele kayıt yaptırdığı ancak buradan ayrıldıkları belirlendi.

Marmaris'te yakalandılar

Derinleştirilen soruşturmada ikilinin Marmaris'te bir otelde tatil yaptığı saptandı. Polis Muğla'ya gitti. Polis, ikili otelden çıkarken baskın düzenledi. Roa'a W. ve Eabdalkarim C. gözaltına alındı.

REKLAM

Yapılan aramada, üzerilerinde işadamını arayarak şantaj yaptıkları telefon bulundu.

Zanlılar, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

3 milyon dolarlık ahlâksız şantaj
GÜNDEM
3 milyon dolarlık ahlâksız şantaj

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.