Gündem Mirac gecesinde sokakları karıştırma planı

Mirac gecesinde sokakları karıştırma planı

Yasadışı grupların yarınki Mirac gecesinde de sokakları ateşe vermeye hazırlandığı tespit edildi. İstihbarat birimlerinin elde ettiği bilgilere göre provokatörler, akşam ibadet için camilere giden vatandaşları tahrik etmeye çalışacak.

İstihbarat Servisi Yeni Şafak
Mirac gecesinde sokakları karıştırma planı
Mirac gecesinde sokakları karıştırma planı
Gezi Parkı'ndaki ağaçları bahane ederek sokaklarda terör estiren çevrelerin yeni hedefi Mirac Gecesi. Mirac Gecesi'nde sokakları ateşe vermeye hazırlanan örgütlerin planını istihbarat birimleri deşifre etti. İstanbul, Ankara ve İzmir'de olayların yavaş yavaş sona ermesi provokatörleri endişelendirdi.

Sönen ateşi tekrar büyütmek isteyen çevreler yarın sokakları savaş alanına çevirmek için harekete geçti. İstihbarat birimlerinin yaptığı çalışmayla, ulusalcı, ırkçı ve yasadışı örgütlerin yarın günü tüm yurtta gerçekleştirmeyi planladıkları geniş eylemlere hazırlık yaptığı ortaya çıktı.

İslam aleminin en kutsal gecelerinden biri olan Mirac Gecesi'nde tüm ülkede kitlesel şiddet eylemlerine hazırlık yapan örgütlerin, kandili kutlamak isteyen vatandaşları provoke etmeye çalışacağı da gelen bilgiler arasında.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.