Gündem Murat Sancaka suikast girişimine 6 gözaltı

Murat Sancak'a suikast girişimine 6 gözaltı

Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'a yönelik silahlı saldırıyla ilgili olarak dün düzenlenen bir operasyonda üç şüphelinin gözaltına alındı. Bu arada daha önce başka bir suç iddiasıyla tutuklu bulunan üç kişinin de yine bu suikast girişimiyle ilgili olarak dün sorgulamaya alındığı ortaya çıktı. Bu durumda söz konusu saldırıyla ilgili gözaltındaki toplam şüpheli sayısı 6'ya ulaştı.

Haber Merkezi Diğer
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne bağlı ekipler, bir süre önce düzenledikleri bir operasyonda, araç gasbı yaptıkları iddiasıyla 6 kişiyi gözaltına aldı. Daha önce işledikleri hırsızlık, gasp ve adam yaralama gibi suçlardan sabıkaları bulunduğu ortaya çıkan bu 6 şüpheliden 3'ü mahkemece tutuklandı, 3'ü ise serbest bırakıldı.
polis kaynaklarından alınan bilgilere göre, Sancak'a suikast soruşturmasını yürüten İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi ekipleri, söz konusu saldırının faillerini Asayiş Şubesi'nin daha önce araba gaspı yaptıkları iddiasıyla yakaladığı ve üçü serbest bırakılan altı kişi olduğu bilgisine ulaştı.


Murat Sancak'a silahlı saldırı
FOTOĞRAF 8
Title
Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, evinden gazeteye gelirken silahlı saldırıya uğradı.
Title
Arkadan gelen suikastçılar araca çarptıktan sonra çapraz ateş açtı.
Title
Yüzü maskeli 2 saldırganın ateşi sonucu Sancak'ın aracına 21 kurşun isabet etti.
Title
Sancak'ın şoförü ve koruması saldırganlara hemen karşılık verdi. Sancak yara almadan kurtuldu.
Title
Olayla ilgili bölgedeki kameralar inceleniyor. Polis saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.
Title
Star Medya grubuna bağlı STAR Gazetesi ve 24 Televizyonu'nun bulunduğu binanın bahçesine 24 Temmuz'da öğle saatlerinde bir bomba bırakılmıştı.
Title
Murat Sancak'a silahlı saldırı STAR Medya çalışanlarını hedef alan ve zaman ayarlı olan bomba son anda güvenlik birimlerince etkisiz hale getirilmişti.
Title
Seçi öncesinde ise HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aralarında Star'ın da olduğu 5 gazeteyi hedef göstermişti.
Murat Sancak'a silahlı saldırı
Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'a karşı suikast girişimi yapıldı. 3 kişinin silahlı saldırısına maruz kalan Sancak saldırıdan yara almadan kurtuldu. Araca 21 kurşun isabet etti.


Hürriyet'in haberine göre, TEM polisleri, dün düzenledikleri operasyonla araç gasbı soruşturmasında serbest bırakılan üç kişiyi, bu kez Sancak'a yönelik suikast iddiasıyla gözaltına aldı. Olayla ilgili olarak cezaevinde bulunan diğer üç şüpheli de ifadeleri alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi'ne getirilmeden önce sağlık kontrolünden geçirildi.


Murat Sancak'a saldırı anı kamerada
OYNAT 00:48
Murat Sancak'a saldırı anı kamerada
Bugün sabah saatlerinde STAR Medya Grubu Başkanı Murat Sancak'a yönelik Hadımköy'de gerçekleştirilen saldırı güvenlik kamerasından böyle görüntülendi.


Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracı, 20 Ağustos'ta İstanbul'da sabah işe giderken çapraz ateşe alınmış, araca 21 kurşun isabet etmişti. Olayda Sancak ve şoförü yara almadan kurtulmuştu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.