Gündem Nafakayla ilgili tarihi adım

Nafakayla ilgili tarihi adım

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, son dönemlerin en çok tartışılan konularından biri olan ve kimi durumlarda ciddi mağduriyetlere neden olan 'ömür boyu nafaka' konusunda çalışma yaptıklarını belirterek, 'Her iki tarafı da mağdur etmeyen bir çalışma' yapılıyor. Para yatırarak çocuk görmeyi de kaldıracağız' dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Ömür boyu nafaka kalkıyor, nafaka için yeni düzenleme geliyor
Adalet Bakanlığı, nafaka için yeni bir çalışma yapıldığını açıkladı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, nafaka konusunda geniş kapsamlı bir çalışma yaptıklarını belirterek, atacakları adımların her iki tarafı da mağdur etmeden sorunları çözecek türde olduğunu söyledi.

'Ömür boyu nafaka' konusunda kendilerine çok sayıda başvuru geldiğinin altını çizen Gül, konuyla ilgili çalışmalara devam ettiklerini açıkladı.

"Çocuk bir 'mal' değil"

Nafakanın yan sıra para yatırarak çocuk görme durumuna da değinen Bakan Gül, şöyle devam etti:

"Çocuk bir 'mal' değil. Anne ve babalarının durumlarının onlarda mağduriyet yaratmaması adına özenle çalışıyoruz. Ayrıca, para yatırarak çocuk görme olayını da tamamen kaldıracağız. Burada temel yaklaşımımız kimsenin mağdur olmayacağı bir düzenlemeyi hayata geçirebilmek."

Türkiye'den AB'ye çok sert Yunanistan yanıtı
GÜNDEM
Türkiye'den AB'ye çok sert Yunanistan yanıtı

İşte 24 Haziran’da kullanılacak oy pusulası
SEÇİM
İşte 24 Haziran’da kullanılacak oy pusulası

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.