Gündem O hırsıza 42 yıl istendi

O hırsıza 42 yıl istendi

FETÖ’nün 2010 komiserlik sınavı hırsızlarına yönelik 76 ilde eş zamanlı olarak bin 112 şüpheliye düzenlenen dev operasyonun davaları açılmaya başlandı.

Osman Özgan Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Ankara Başsavcılığı’nca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun koruma amiriyken 2017 yılında görevden uzaklaştırılan Bilal U. hakkında, “FETÖ üyesi olmak, resmi evrakta sahtecilik ve kamu kurum ve kuruluşları aleyhine dolandırıcılık” suçlarından 19.5 yıldan 42.5 yıl hapis talebiyle iddianame düzenlendi. FETÖ ile hiçbir ilgisinin olmadığını savunan şüpheli sınavı kendi gayretiyle kazandığını iddia etse de, sınav öncesinde diğer şüphelilerle irtibatlı olduğu belirlenen Bilal U.’nun mahkeme tarafından iptal edilen 13 sorunun 12’sine de doğru cevap verdiği tespit edilmişti.

6 ilde FETÖ'cülere Bylock operasyonu: 16 gözaltı
GÜNDEM
6 ilde FETÖ'cülere Bylock operasyonu: 16 gözaltı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Telafi eğitimi verilecek
Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Telafi eğitimi verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Akçakale'de yaptığı konuşmada "Harekat nedeniyle eğitime ara verilen okullardaki öğrencilere telafi eğitimi verilecek" dedi.
Sarar soygunu sanıklarına 47’şer yıl hapis istemi
Gündem

Sarar soygunu sanıklarına 47’şer yıl hapis istemi

Eskişehir'de Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar (75) ve eşi Zehra Sarar (65) çiftini bağladıktan sonra dövüp, evdeki kasayı soyan Moldova uyruklu eski hizmetçileri Lulia Dragusan (34) ve sevgilisi Alexandr Aricov (33) ile firari 4 sanık hakkındaki iddianame tamamlandı. Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede şüpheliler hakkında 'nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve mala zarar verme’ suçlarından 47’şer yıl hapis cezası istendi. İddianamede Sarar çiftinin kasalarından çalınan para ve ziynet eşyalarının 10 milyon TL değerinde olduğunu bildirdiği de yer aldı.
KYK burs başvuruları başladı: Son gün 21 Ekim
Gündem

KYK burs başvuruları başladı: Son gün 21 Ekim

2019-2020 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı. 21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.