Gündem O kadına ulaşıldı 4 terörist aranıyor

O kadına ulaşıldı: 4 terörist aranıyor

Yunanistan'dan eylem için geldiği sırada yakalanan terör örgütü DHKP/C üyesi Fadik Adıyaman'ın kimliğini kullandığı yaşlı kadına ulaşıldı. Polis diğer 4 teröristin yakalanması için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Haber Merkezi IHA
20 yıldır kırmızı bültenle aranan Sabancı suikastı sanığı İsmail Akkol ile birlikte yakalanan ve AK Parti İstanbul binalarına saldırı düzenleyen terör örgütü DHKP/C üyesi Fadik Adıyaman'ın üzerinden çıkan Hatice Ç.'a adına düzenlenmiş sahte kimliğin, Didim'e bağlı Denizköy Mahallesi'nde ikamet eden yaşlı bir kadına ait olduğu belirlendi.

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekiplerinin ulaştığı Hatice Ç., ifadesinin alınmasının ardından iki teröristin sorgulandığı Aydın'a götürüldü.

Polis ekipleri, Hatice Ç.'ın adına sahte kimlik düzenlenmesi olayıyla ilişkisi olduğu sanılan yaşlı kadının oğlunun yakalanması için de çalışma başaltı. Daha önceden insan kaçakçılığı suçundan kaydı olan Hatice Ç.'ın oğlunun Yunanistan'da yaşadığı bilgisine ulaşıldı.

4 terörist daha aranıyor

Polis ekipleri, İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ın Yunanistan'dan Didim'in Akbük Mahallesi'ne 4 teröristle birlikte geldiklerini tespit etti. Eylem hazırlığında oldukları sanılan teröristlerin yakalanması için çalışmalar Didim'in Akbük Mahallesi ile Bodrum'da yoğunlaştırıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.