Gündem Oktarın villasında yıkım kararı

Adnan Oktar'ın villasındaki kaçak yerlere yıkım kararı

Oktar'ın villasında yıkım kararı

Adnan Oktar grubunun yıllardır kullandığı Kandilli’deki villanın bulunduğu arazide onlarca kaçak yapı için yıkım kararı alındı. Encümen tarafından alınan kararın ardından emniyet güçleri ile belediye ekiplerinin ilerleyen günlerde yıkım işlemi için Kandilli'deki araziye gitmesi bekleniyor.

Haber Merkezi Diğer
Oktar'ın örgüt mensuplarıyla birlikte kullandığı villanın kaçak yerleriyle ilgili rapor oluşturuldu.
Oktar'ın örgüt mensuplarıyla birlikte kullandığı villanın kaçak yerleriyle ilgili rapor oluşturuldu.

Adnan Oktar ve örgüt mensuplarının kullandığı villa ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı ve yapıdaki kaçak yerlerin yıkılması kararı alındı.

Söz konusu arazide bulunan villa Mustafa Avni Cüre üzerine tapulu. Boğaziçi ön görünümünde yer almasına rağmen bugüne kadar Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekipleri bölgeye girip detaylı bir çalışma yapamadı.

1986'da izin belgesi alınmış

  • Ağaçlık alanda bulunan bir binanın 1986 yılında alınmış izin belgesi bulunuyor ancak, yıllar içinde araziye onlarca ek yapı inşa edildiği ortaya çıktı.
  • Adnan Oktar grubuna yapılan operasyonda kolluk kuvvetleri ve savcılığın çalışmalarının ardından İBB ekibi de bölgeye girerek kaçak yapı tespiti yapmıştı.

Para cezası da kesildi

Kaçak yapıları tek tek belirleyerek tutanakla belgeleyen İBB, hazırlanan “Yapı Tatil Tutanağı”nı villanın giriş çıkış kapılarına asmıştı. Edinilen bilgiye göre dün toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Encümeni kaçak yapılar için yıkım kararı ve 176 bin 269 lira cezası kararı aldı.

Kaçak kısımlar tek tek belirtildi

Sözcü'nün haberine göre, kaçak yapıların detaylı krokisine yer verilen tutanağa göre, 1’den 23’e kadar farklı yapının bulunduğu arazide pek çok binanın kaçak durumda.

Belgedeki bilgilere göre:

- A yapısına 7 ve 8 numaralı tek katlı kaçak yapılar eklendi.

A yapısı dışında bulanan 1 numaralı kata çıkış merdiveni eklendi.

- B yapısına 15 ve 18 numaralı tek kaçak yapılar, 16 ve 17 numaralı 2 katlı kaçak yapılar ve 14 numaralı kaçak platform (seyir terası) eklendi.

  • - B blokta rölöve projesindeki açık merdiven yapıya dahil edildi, 1-2-3-4-5-6-9-12-13-19-20-21-22 numaralı tek katlı yapılar kaçak olarak yapıldı, 11 ve 23 numaralı 2 katlı yapılar ile 10 numaralı garaj ve tesisat odası kaçak olarak yapıldı.

Encümen tarafından alınan kararın ardından emniyet güçleri ile belediye ekiplerinin ilerleyen günlerde yıkım işlemi için Kandilli'deki araziye gitmesi bekleniyor.

Adnan Oktar'ın malikanesinden çıkan gizemli Tevrat incelenecek
GÜNDEM
Adnan Oktar'ın malikanesinden çıkan gizemli Tevrat incelenecek

Oktar'ın 'gölge avukatı' tutuklandı
GÜNDEM
Oktar'ın 'gölge avukatı' tutuklandı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.