Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Okullar 4 ay sonra şenlendi

​Okullar 4 ay sonra şenlendi

Okullar 4 ay sonra şenlendi

Kontrollü normalleşme kapsamında belirlenen şartlar çerçevesinde ülke genelinde yüz yüze eğitim 4 ay sonra başladı. Tüm okul öncesi, ilkokullar, 8. ve 12. sınıflarda, orta ve düşük riskli bölgelerde tüm kademelerde ilk ders zili çaldı. Öğrenciler veli rızasıyla okula alındı. Öğrencilerin sevinci yüzlerine yansıdı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Okullar 4 ay sonra şenlendi
Düşük ve orta riskli illerde yüz yüze eğitime okul öncesi kurumlarda tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün başlanacak.

Yüz yüze eğitim, Türkiye genelindeki okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda; düşük ve orta riskli illerde ise tüm kademelerde başladı.

  • İstanbul’daki ana sınıfları, ilkokul, 8. ve 12. sınıflar ile özel eğitim okullarında ders zili çaldı. İstiklal Marşı okunmasıyla başlanan törenin ardından öğrenciler, Kovid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyarak sınıflarına alındı. Öğrencilerin ve öğretmenlerin maske takma kuralına uydukları görüldü.

BU AY AŞILANACAKLAR

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, “Öğrencilerimizin yarısı haftanın ilk 2 günü, diğer yarısı perşembe ve cuma günü okulda olacaklar. Çarşamba günü okulumuz dezenfekte çalışmaları için tamamen ayrılmış olacak. Öğrencilerimiz günde 6’şar saatten 2 gün 12 saat eğitim görecekler. 30’ar dakika ders, 10 dakika teneffüs olacak. Teneffüslerindeki giriş çıkış yollarından, oynayacakları oyunlara kadar bütün alanlarda gerekli düzenlemeler yapıldı” dedi. Yazıcı, öğretmenlerin mart ayı içerisinde aşılanacağını söyledi. Ankara’da ise eğitim tüm kademelerde yüz yüze başladı.

BAKAN SELÇUK UYARDI

  • Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bazı illerde yüz yüze eğitimin başlamasıyla alakalı sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Bakan Selçuk, yaptığı paylaşımında, “Şükür ki bugün bazı illerimiz tüm kademelerde yüz yüze eğitime başladı. Bazı illerimiz de önemli ölçüde uzaktan eğitimle devam ediyor. Bir kişinin taktığı maske, koruduğu sosyal mesafe o ildeki çocukların eğitim hayatını, ülkenin geleceğini etkiliyor. Güne bu bilinçle başlayalım” ifadelerine yer verdi.

Sınavlar 8 Mart’ta

Düşük ve orta riskli illerde yüz yüze eğitime okul öncesi kurumlarda tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün başlanacak. Düşük ve orta riskli illerde yüz yüze eğitime 5, 6, 7, lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda seyreltilmiş gruplarla haftada 2 gün olacak. Yüz yüze eğitime, seyreltilmiş gruplar halinde, ortaokul 8. sınıflarda haftada 12-22 saat, 12. sınıflarda haftada 16-24 saat olarak başlanacak. Liselerdeki sınavlar 8 Mart Pazartesi’den itibaren tüm illerde yüz yüze yapılacak.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.