Gündem Okullarda Kiraz alarmı

Okullarda Kiraz alarmı

Sosyal medyada kendini 'Kiraz Mevsimi' dizisinin başrol oyuncusu Özge Güler olarak tanıtan kişi ya da kişiler ilkokul öğrencisine hediye vermek için buluşmak istediğini yazdı.

Aybike Eroğlu Yeni Şafak

Kiraz Mevsimi isimli dizinin başrol oyuncusu Özge Gürel’in adını kullanarak ilkokul çocuklarıyla buluşmak isteyen kişi ya da kişiler ilçe milli eğitim müdürlüklerini harekete geçirdi. Adana’nın 100 Yıl Mahallesinde Bulunan Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu dördüncü sınıfta okuyan iki öğrenciye sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden ulaşan kişi ya da kişilerin çocuklarla tanışmak istediği ve onlara hediye aldığı belirtildi. Kullandığı sahte hesapla öğrencilere hediyeler aldığını yazarak hediyeleri vermek için okul çıkışında görüşmek istediğini belirten kişinin, daha sonra “Okula geldim, fakat yanında baban vardı dönmek zorunda kaldım. Kimseye söylemezsen tekrar gelerek bu hediyeleri sana vermek istiyorum” ifadeleriyle öğrencileri kandırmaya çalıştığı öğrenildi. Öğrenci velilerinin durumu bildirmesi üzerine emniyet harekete geçerek tehlikeyi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü de kentteki tüm okullara yazı göndererek idarecilerin önlem almasını istedi. Konuyla ilgili inceleme sürüyor.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.